• Szülői értekezlet a Perkáta SE-nél

  Szülői értekezlet a Perkáta SE-nél              A múlt héten számoltunk be róla, hogy új szponzor érkezésével nyárig mindenfeléképpen biztosított a Perkáta SE gyermeklabdarúgó csapatainak (U7-U9-U11-U13) a működése. Az örömteli hír miatt Vaskó József edző ma délutánra...

 • Intézményi tanfelügyeleti ellenőrzés

  Intézményi tanfelügyeleti ellenőrzés A mai napon, 2019. november 12-én a Perkátai ÁMK Szivárvány Óvodájában intézményi tanfelügyeleti ellenőrzés volt. A szakértők a szülők képviselőivel, az intézményegység vezetőjével és a nevelőtestület tagjaival készítettek interjút,...

 • Köszöntés a Szociális Munka Napja alkalmából

  Köszöntés a Szociális Munka Napja alkalmából A mai napon, november 12-én ünnepeljük a Szociális Munka Napját, mely munkaszüneti nap a szociális szférában dolgozók számára. Ez a nap azokról a szakemberekről szól, akik másokat segítenek, gondoznak. A hagyományokhoz híven az idei...

 • Testvérmegyei delegáció a Győry-kastélyban

  Testvérmegyei delegáció a Győry-kastélyban              Fejér megyei kínai testvértartománya, Jilin tartomány 5 fős parlamenti delegációja látogatott el ma délután Perkátára, a Győry-kastélyba. A Zhi Jianhua tartományi alelnök Úr által vezetett 5 fős delegáció néhány...

 • Márton-napi bált tartott a Perkáta-Kisbács Baráti Egyesület

  Márton-napi bált tartott a Perkáta-Kisbács Baráti Egyesület              Minden évben Márton-naphoz legközelebb eső novemberi szombaton tartja hagyományos jótékonysági bálját a Perkáta-Kisbács Baráti Egyesület. A bálon az egyesület tagjai és pártoló tagjai, illetve az...

2010. december 2. Szerző: perkata.hu Nincs hozzászólás

Egyházi hírekDicsértessék az Úr Jézus Krisztus ! Advent bensőséges és örvendező várakozásának ideje után ránk köszönt a karácsonyi ünnepkör időszaka,melyben kiemelt fontosságú Urunk Jézus Krisztus földi születése, majd első megnyilvánulásai az emberek között ! Dec.24-én 15 órakor lesz templomunkban hittanosaink pásztorjátéka, majd 24 órai kezdettel a Karácsony éjféli ünnepi szentmise. A gyermekek karácsonyi ajándékcsomagjainak támogatásáért, elkészítéséért ezúton is köszönetet mondunk Perkáta Nagyközség Önkormányzatának, Polgármester Úrnak és a Képviselő Uraknak, minden adományozó vállalkozónak, magánszemélynek,akik anyagi és munkálkodási segítségükkel lehetővé tették a templomi ajándékozást e délutánon ! Külön köszönet a gyermekek műsorának betanításáért, a felkészítéséért hitoktatóinknak, kántorunknak és minden segítőnek ! Dec.25-én Karácsony első napján Urunk születésének ünnepe. Dec. 26-án Szent Család ( Jézus,Mária,József) vasárnapja. Mindkét ünnepen reggel 8 órakor kezdődnek szentmiséink. Dec.27.én Szent János és evangélista napja, dec.28-án Aprószentek ünnepe lesz. Dec.31-én az évvégi hálaadó szentmise 16 órakor kezdődik. Újév napján Szűz Mária Isten Anyja ünnepe,a Béke Világnapja . Jan.2-án Urunk Megjelenése ( Vízkereszt ) ünnepe lesz. Mindkét napon reggel 8 órakor kezdődnek templomunkban a szentmisék . Jan.09-én Urunk megkeresztelkedését ünnepeljük. Január második felében várható a hagyományos ökumenikus imahét megtartása Perkátán is egy közös szentmise-szentliturgia által valamely testvéregyházunk lelkipásztorával és híveivel közösen imádkozva . Imaszándékunk a keresztények egységéért: Add meg Mindenható Atyánk,hogy a világ minden kereszténye elismerje egyetemes főségedet és ezáltal eljuthassunk a teljes egységre ! Jan.18-án Árpád-házi Szent Margit ünnepe, jan.25-én pedig Szent Pál apostol megtérésének napja lesz. Az új év első heteiben add meg Istenünk kegyelmedet,hogy a teremtett világ gazdag kincseit, adományaidat megfelelően értékeljük és mindig az általad tanított jó célokra használjuk fel ! Egyházközségünk vezetése nevében minden jóakaratú olvasónknak Áldott , békés Szent Karácsonyt, lélekben boldog és egészségben bővelkedő új esztendőt kívánok ! Pavlicsek Zsolt egyházközségi elnök FELHÍVÁS ZARÁNDOKUTAKON VALÓ RÉSZVÉTELHEZ Január végéig várjuk az érdeklődő jelentkezőket az alábbi szervezés alatt álló zarándokutakra , melyek megfelelő érdeklődés esetén 2011 tavaszán-nyarán kerülnek lebonyolításra. 1, Jézus nyomában a SZENTFÖLDÖN,ahol végiglátogatjuk az evangéliumi szent helyeket rövid kitekintéssel Jordániába, esetleg Egyiptomba is. 2, A SZŰZANYA jelenéseinek felkeresése: Lourdes / Franciaország /, Santiago de Compostela, Monserrat ,Madrid,Barcelona / Spanyolország / és Fatima / Portugália / meglátogatása. Bővebb tájékoztatás és jelentkezés Pavlicsek Zsolt szervezőnél.

kategóriák: Ajánló, Beszámoló

Szólj hozzá!

A hozzászóláshoz bejelentkezés szükséges.

Perkáta

Perkátai Polgármesteri Hivatal

2431 Perkáta, Szabadság tér 1.

Tel/fax: 06 (25) 507 570; 06 (25) 507 571

E-mail: hivatal@perkata.hu
  A honlapon található cikkek, képek, dokumentumok Perkáta Nagyközség Önkormányzatának tulajdonát képezik. Bármiféle másodközlés kizárólag írásos engedéllyel lehetséges.