• Álláshirdetés

  Perkátai Általános Művelődési Központ a Közalkalmazottak jogállásáról szóló 1992. évi XXXIII. törvény 20/A. § alapján pályázatot hirdet Perkátai Szivárvány Óvoda óvodai dajka munkakör betöltésére. A közalkalmazotti jogviszony időtartama: határozott idejű 2022.08.23-2022.12.31....

 • Álláshirdetés

  Perkátai Általános Művelődési Központ a Közalkalmazottak jogállásáról szóló 1992. évi XXXIII. törvény 20/A. § alapján pályázatot hirdet Perkátai Általános Művelődési Központ óvodapedagógus munkakör betöltésére. A közalkalmazotti jogviszony időtartama: határozott...

 • Orgoványi Viktor a Perkátai Kínai Központ Nonprofit Kft új igazgatója

  Tisztelt lakosság! 2022. augusztus 1-től Orgoványi Viktor személyében új vezetője van a Perkátai Kínai Központ Nonprofit KFT-nek. A korábbi vezető Nedves Éva családi okok miatt máshol folytatja pályafutását. Évinek nagyon köszönöm az eddigi munkáját, minden jót kívánok az új kezdéshez!...

 • Áramszünet értesítő

  Áramszünet értesítő   Tájékoztatjuk Önöket, hogy 2022. augusztus 16-án és 17-én  8:00 – 16:00 óráig  Perkáta területén tervezett áramszünet lesz. A meghirdetett áramszünet oka: új fogyasztási hely villamosenergia ellátása miatt hálózat bővítés   Érintett...

2011. március 1. Szerző: perkata.hu Nincs hozzászólás

Laptopok2011. február 28-án meghívott vendégek jelenlétében került megrendezésre a TIOP 1.1.1-09/1 kódjelű Tanulói laptopprogram Perkátán című pályázat záró rendezvénye. A rendezvényen perkátai civil szervezetek, az egyház, az önkormányzat képviselői, magán emberek, a dunaújvárosi sajtó munkatársai, a pusztaszabolcsi általános művelődési központ igazgatója, valamint a Perkáta – Nagykarácsony Általános Művelődési Központ dolgozóit képviselő munkatársak jelenlétében zárult a “laptop program” A rendezvényen Somogyi Balázs Perkáta polgármestere köszöntötte a megjelenteket,majd Szilasy László igazgató mutatta be a pályázat lényegét, s egyben foglalta össze az elmúlt időszak nagyobb pályázatain keresztül az elmúlt közel négy év helyi oktatási irányvonalát.

LaptopokTisztelt Megjelentek!
Perkáta egyértelműen letette voksát az oktatás támogatása mellett. Az elmúlt közel 4 évben Perkátán egyértelművé vált, hogy az önkormányzat a lehetőségeihez mérten támogatja a helyi közoktatás fejlesztését. 2009-ben hosszú útkeresés és tárgyalások után sikerült létrehozni Nagykarácsony önkormányzatával együtt az adonyi kistérségben egyedülállóként működő többcélú közoktatási társulást. A társulás második évébe ért, s kimondható, hogy az együttműködő felek megelégedésére. A 2008-ban elinduló és mára már igencsak eredményessé vált pályázatírási konstrukciónak köszönhető, hogy a társulásban lévő valamennyi közoktatási intézmény számára hasznos pályázatokat is sikerült elnyerni. Az elmúlt években szorosan az oktatáshoz kapcsolódó elnyert pályázati támogatások összege 180 869 067 forintot tett ki.

LaptopokA 2008-ban elinduló és mára már igencsak eredményessé vált pályázatírási konstrukciónak köszönhető, hogy a társulásban lévő valamennyi közoktatási intézmény számára hasznos pályázatokat is sikerült elnyerni.

Az elmúlt években szorosan az oktatáshoz kapcsolódó elnyert pályázati támogatások összege 180 869 067 forintot tett ki.

Ezek a pályázatok a következőek:

LaptopokTÁMOP 3.1.4-08/2 Kompetencia alapú oktatás, egyenlő hozzáférés – Innovatív intézményekben
Perkáta
Perkáta Nagyközség Önkormányzata
Kompetencia alapú oktatás bevezetése Perkátán          32 000 000 Ft

KDOP 5.3.2-09 Egyenlő esélyű hozzáférés a közszolgáltatásokhoz (Akadálymentesítés)
Perkáta
Perkáta Nagyközség Önkormányzata
Hunyadi Mátyás Általános Iskola komplex akadálymentesítése         14 999 400 Ft

LaptopokKDOP 5.3.2-09 Egyenlő esélyű hozzáférés a közszolgáltatásokhoz (Akadálymentesítés)
Perkáta
Perkáta Nagyközség Önkormányzata
Szivárvány Óvoda komplex akadálymentesítése             14 999 850 Ft

TIOP 1.1.1-07/1 A pedagógiai, módszertani reformot támogató informatikai infrastruktúra fejlesztése

Perkáta Nagyközség Önkormányzata
Intelligens iskola létrehozása Perkátán                 17 410 830
TIOP 1.1.1-07/1 A pedagógiai, módszertani reformot támogató informatikai infrastruktúra fejlesztése

LaptopokPerkáta Nagyközség Önkormányzata (Nagykarácsony)
Vörösmarty Mihály Általános Iskola pedagógia, módszertani reformot támogató informatikai infrastruktúrájának fejlesztése         7 058 855

TIOP 1.1.1-09/1 A pedagógiai, módszertani reformot támogató informatikai infrastruktúra fejlesztése
Perkáta
Perkáta Nagyközség Önkormányzata
Tanulói laptopprogram Perkátán             21 961 720 Ft

TÁMOP 3.1.5-09/A-2 Pedagógusképzések (a pedagógiai kultúra korszerűsítése, pedagógusok új szerepben)
Perkáta
Perkáta-Nagykarácsony Általános Művelődési Központ
Perkátai pedagógusok új szerepben      15 999 336 Ft

LaptopokTÁMOP 6.1.2/A-09/1 Egészségre nevelő és szemléletformáló életmódprogramok
Perkáta
Perkáta-Nagykarácsony Általános Művelődési Központ
Szemléletformáló életmódprogramok a perkátai iskolában        10 000 000 Ft

TÁMOP 3.2.11/10-1 Nevelési-oktatási intézmények tanórai, tanórán kívüli és szabadidős tevékenységeinek támogatása
Perkáta
Perkáta-Nagykarácsony Általános Művelődési Központ
“Alkossunk közösen a szabadidőnkben!”            46 439 76 Ft

(a pályázatokra vonatkozó adatok megtalálhatók: http://www.nfu.hu)

Összesen 180 869 067 Ft

LaptopokA felsorolt pályázatok a 10 millió forint, vagy annál nagyobb projekteket tartalmazzák.
A TIOP 1.1.1-09/1 kódjelű Tanulói laptopprogram  Perkátán című pályázat a perkátai Hunyadi Mátyás Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási intézmény diákjai és pedagógusai számára biztosít nagy lehetőségeket az oktatás területén. A pályázat kapcsolódik a TÁMOP 3.1.4-08/2 kódjelű, Kompetencia alapú oktatás bevezetése Perkátán című pályázathoz. E pályázaton nyertünk jogot, hogy pályázzunk a tanulói laptopokra. Lantosné Marika – közoktatási szakértő – javaslatára valamennyi, a kompetencia alapú oktatásban érintett diák létszáma után pályáztunk 161 darab diáklaptopra és kiegészítő elemeikre. A pályázatot megnyertük, így szerintem egyedülálló módon a megyében, tudunk biztosítani a diákjaink számára elegendő számítógépet tanulásuk segítéséhez. A laptopok beszerzését az Albacomp RI Rendszerintegrációs Kft. nyerte el. Közel egy hónapja érkeztek meg hozzánk a gépek. Radványi Balázs az Albacomp munkatársa vezetésével először a pedagógusok ismerkedtek meg a számítógépek adta lehetőségekkel. Azóta egyre több diák használja tanulása során azokat a programokat, melyek révén könnyebben, mélyrehatóbban tudja megtanulni a tananyagot. A laptop pályázatot kiegészítendő várjuk a TIOP 1.1.1-07-es kódjelű pályázatból biztosított interaktív táblák megérkezését, melyre a közbeszerzés dokumentumait a napokban készítette el az önkormányzat által megbízott szakember. Reményeink szerint májusban meg is érkeznek, s így válik teljessé az a technikai háttér, amely révén iskolánkról elmondható, hogy a modern kor követelményeinek megfelelő infrastrukturális feltételekkel rendelkezik. A megpályázott és megnyert pályázatokból kitűnik, hogy célunk az oktatás fejlesztése. Támogatásokat nyerni az intézmény egészére vonatkozóan, legyen az akár óvodai, akár iskolai nevelés, oktatás. Fő irányként a technikai és a szakmai, módszertani fejlesztést tűztük ki, mert úgy gondoltuk, hogy e területek fejlesztésével tudjuk leginkább növelni óvodásaink és diákjaink esélyeit azután, miután elhagyták intézményeink falait. Mint a Perkáta – Nagykarácsony Általános Művelődési Központ igazgatója köszönettel tartozom mindazoknak, akik e fejlesztéseket lehetővé tették, a perkátai és a nagykarácsonyi önkormányzat testületi tagjainak, a települések polgármestereinek Scheier Zsoltnak és Somogyi Balázsnak. Pedagógus társaimnak, akik a pályázatok elkészítésénél a szakmai tudásukkal segítették elő a pályázatok sikerességét. A Vizi Consulting Kft- pályázatírói szaktudását, melynek köszönhető, hogy az elmúlt időszakban valamennyi pályázatunk megfelelt a formai és tartalmi követelményeknek. Szeretném megköszönni és egyben emlékezni rá: Lantos Lászlóné Marikának azt az önzetlen segítséget, melyet élete utolsó pillanatáig megadott számunkra.
S végül arra kérek mindenkit, hogy éljék át velünk együtt azt az örömöt, amelyet diákjaink éreztek mikor először vehették birtokba e szerkezeteket, hiszen az Ő örömük a legteljesebb visszaigazolás, hogy sikerült jót tennünk.
Köszönöm, hogy jelenlétükkel megtisztelték rendezvényünket!

Perkáta, 2011. február 28.

Szilasy László


kategóriák: Ajánló, Beszámoló, Iskola

Szólj hozzá!

A hozzászóláshoz bejelentkezés szükséges.

Perkáta

Perkátai Polgármesteri Hivatal

2431 Perkáta, Szabadság tér 1.

Tel/fax: 06 (25) 507 570; 06 (25) 507 571

E-mail: hivatal@perkata.hu












  A honlapon található cikkek, képek, dokumentumok Perkáta Nagyközség Önkormányzatának tulajdonát képezik. Bármiféle másodközlés kizárólag írásos engedéllyel lehetséges.