• Álláshirdetés

  Perkátai Általános Művelődési Központ a Közalkalmazottak jogállásáról szóló 1992. évi XXXIII. törvény 20/A. § alapján pályázatot hirdet Perkátai Szivárvány Óvoda  óvodapedagógus munkakör betöltésére. A közalkalmazotti jogviszony időtartama: határozatlan idejű közalkalmazotti...

 • Iskola tájékoztatója

  Tisztelt Szülők! dr. Maruzsa Zoltán oktatásért felelős államtitkár 2020. május 20-án tett bejelentése a következőket tartalmazza, amelyek az iskolánkra, diákjainkra és szüleikre vonatkoznak: „A tantermen kívüli, digitális munkarend sikerességének köszönhetően tanév végéig,...

 • Bankautomata

  Bankautomata A tavalyi választási kampányban is kiemelt téma volt egy ATM telepítése Perkátán, igaz önkormányzatunk már az Alba Takarékszövetkezet bedőlése óta próbált, elsősorban az önkormányzati számlavezető pénzintézet által automatát igényelni Perkátára, de a havi 150.000...

 • Oktatási-köznevelési intézmények nyitásáról tájékoztató

  A kormányzati közleményeket követően a perkátai oktatási-köznevelési intézményekben is megkezdődött a felkészülés a nyitásra. Az általános iskolában Szilasy László igazgató Úr tájékoztatott, hogy a pedagógusokkal megkezdték a szülők megkeresését, és jövő hétre ígért...

 • A megyei szövetség vezetőségének tagja

  A megyei szövetség vezetőségének tagja A Fejér Megyei Polgárőr Szövetség a vírus miatti válsághelyzetre való tekintettel távszavazás útján szervezte meg az idei évben, a megyei szövetség tisztségviselőinek megválasztását. Vezetőségi tagnak régi és új jelöltek is indultak. A...

2012. június 11. Szerző: perkata.hu 1 hozzászólás

Júniusban van a környezetvédelmi világnap, és a Magyar Nemzeti Parkok Hete. Ennek jegyében a Természetvédő Egyesületből Kovács Rita kezdeményezésére jutalom kirándulást szerveztünk a természetet kedvelő, szorgalmas alsó tagozatos gyermekeknek. Június 9-én, 9 tanulóval meglátogattuk a Duna-Ipoly Nemzeti Park Dinnyési Fertő Természetvédelmi Területét. Fenyvesi László vezetésével megismertük a tanösvény élővilágát.

Túránk kezdetén őshonos magyar háziállatokkal barátkoztak a gyerekek. Érdekességet jelentett számukra, amikor egy speciális távcső segítségével megnézhették, miként eteti a gólya a fiókáit. Beleláthattak a sárgarigó fészkébe is. Tanúi lehettek annak, hogy a „tolvaj” szarka mennyire vigyázza a saját fészkét, ugyanis a vadrózsabokor tüskés ágai között alig észrevehető.

Védett botanikai értékekről hallhattunk. Közelebbről vizsgálhatták a gyerekek többek között a kígyósziszt, a tejoltó galajt, a tövises iglicét, és a sziksófüvet.

A gazdag rovarvilágból érdekességnek számított a tajtékoskabóca bölcsője, és a kis csigaházzal a hátán futkosó kaszáspók- lárva.

Bármerre fordultunk is, a nádasban, a vízben, a levegőben mindenütt madarak voltak.

A kilátótoronyból távcsővel jól látható volt a gulipán, a gólyatöcs, széki lile, és az állandó fészkelők közé tartozó szürke gém. A nyílt víztükrökkel tarkított nádas kitűnő életteret biztosít a nyári ludak, szárcsák, récék csapatai, a nagy kócsag, a kanalasgémek, a ragadozó madarak közül leginkább a barna rétihéja és a vörösvércse számára.

Túránk utolsó állomásán a gyerekekre meglepetés várt. Kismadár-gyűrűzés részesei lehettek, majd a kicsiny verebeket meg is foghatták.

Élményekben gazdag, tartalmas délelőttben volt része gyermekeknek és felnőtteknek egyaránt.

Köszönjük a Perkátai Természetvédő Egyesület támogatását, valamint a kísérő szülők segítségét!

 

                                                                                                        Lászlóné Szabó Edit

kategóriák: Ajánló

Egy hozzászólás

Szólj hozzá!

A hozzászóláshoz bejelentkezés szükséges.

Perkáta

Perkátai Polgármesteri Hivatal

2431 Perkáta, Szabadság tér 1.

Tel/fax: 06 (25) 507 570; 06 (25) 507 571

E-mail: hivatal@perkata.hu
  A honlapon található cikkek, képek, dokumentumok Perkáta Nagyközség Önkormányzatának tulajdonát képezik. Bármiféle másodközlés kizárólag írásos engedéllyel lehetséges.