• Elkészült a Szabadság téren 207 négyzetméter új járda

  Elkészült a Szabadság téren 207 négyzetméter új járda             A Táncsics Mihály utca első szakaszának aszfaltozása mellett a belügyminisztériumi önkormányzati alapfeladatok támogatása pályázatban szerepelt 207 négyzetméter járda felújítása. A projektet egy helyi...

 • Áramszünet értesítő

  Áramszünet értesítő Tájékoztatjuk, hogy 2019. november 15-én várhatóan 8 – 15:30 óráig PERKÁTA területén áramszünet lesz. A meghirdetett áramszünet oka: szolgáltatásunk minőségének javítása, oszlop csere Érintett utcák, szakaszok: Radnóti M. utca, Mária utca, Puskás...

 • Üveg a művészetben című kiállítás nyílik a Győry-kastélyban

  Szeretettel várjuk Önt és barátait 2019. október 19-én, szombaton 15.00 órára a perkátai Győry-kastély kiállítótermébe Dobrovitz Klára üvegműves és Kovácsai Gabriella üvegfestő Üveg a művészetben c. közös kiállításának ünnepélyes megnyitójára.    

 • Perkáta a legfontosabb

  Perkáta a legfontosabb              Tegnap lezajlott az önkormányzati választás Perkátán is és hajnalig húzódott a szavazatok számlálása. A polgármester választás eredménye lett meg leghamarabb, majd a képviselőké és a roma nemzetiségi önkormányzat tagjaié. Gratulálok...

 • Téglás Márton előadása

  A mai napon 17 órától Téglás Márton színész-énekes tartott egy tartalmas estet a Győry-kastélyban. Az előadó Cseh Tamás dalokat és magyar népdalokat adott elő gitár kíséretében. Perkátai ÁMK

2012. szeptember 13. Szerző: perkata.hu Nincs hozzászólás

Kulturális Örökség napjai

Az 1984-ben megfogalmazott gondolat – hozzáférhetővé, ingyenesen megtekinthetővé tenni emlékhelyeket, műemlékeket a nyilvánosság számára – az évek során alapjaiban nem változott. Az Európa Tanács által indított Európai Örökség Napok rendezvénysorozat során a kapuk megnyitása már nem cél, hanem eszköz az alábbi célok érdekében:

-          megismertetni, közelebb vinni az európai polgárokat kulturális örökségükhöz,

-          felhívni a figyelmüket az örökség folyamatos megőrzésére, védelmére

-          lehetővé tenni számukra, hogy jobban megismerjék és megértsék egymást a nyelvi és kulturális különbözőségek ellenére,

-          más közösségek kulturális értékeinek, műemlékeinek megismertetése, felfedezése,

tudatosságnövelő tevékenység

-          a látogatók megismertetése különböző kulturális intézmények tevékenységével,

-          a kulturális értelemben vett másság elfogadása,

-          a lakóhelyhez, országhoz való kötődés, az azonosságtudat erősítése, kulcsszerep az identitás-keresésben és a kollektív tudat erősítésében.

– olvashatjuk a www.oroksegnapok.hu weboldalon a Kulturális Örökség napjai kiemelt céljaként.

Perkáta épített örökségéből a legjelentősebbeket sorolom fel:

Győry kastély

Galgóczy-kápolna

Római katolikus templom és templomkert

Református kápolna

Kossuth Lajos szobra

Nepomuki Szent János szobra

Selymespusztán felállított harang

Szőlőhegyi harang és kereszt

Világháborús emlékmű

Perkátán állított keresztek

Régészeti feltárások (Nyúli-dűlő, Szőlőhegy)

Perkáta és – nyugodtan mondhatom – a magyar történelem szempontjából a legjelentősebbeket említettem.

Községünkben folyamatosan mind önkormányzati, mind a civil szféra szintjén folyamatosan törekszünk értékeink megóvására. Ezt mutatja a Galgóczy-kápolna és a Harangtorony felújítása, a katonasírok és keresztek rendbetétele. Ezen túl igyekszünk új értékeket teremteni,- a jövő számára- az Újszülött parkok, Teréz-liget, Mátyás szobor és különböző emléktáblák emelésével.

Bízom benne, hogy a Győry kastély is hamarosan megújulhat és községünk igazán ékes gyöngyszeme lesz.

2012. szeptember 15-én (szombaton) 9-11 óráig a Győry kastélyban a helyi épített örökségünkről és Perkáta múltjáról tudhatnak meg többet az idelátogatók, előadások, kötetlen beszélgetések formájában.

Bogó Anikó

kategóriák: Ajánló

Szólj hozzá!

A hozzászóláshoz bejelentkezés szükséges.

Perkáta

Perkátai Polgármesteri Hivatal

2431 Perkáta, Szabadság tér 1.

Tel/fax: 06 (25) 507 570; 06 (25) 507 571

E-mail: hivatal@perkata.hu
  A honlapon található cikkek, képek, dokumentumok Perkáta Nagyközség Önkormányzatának tulajdonát képezik. Bármiféle másodközlés kizárólag írásos engedéllyel lehetséges.