• Somogyi Balázs állami kitüntetése

  Somogyi Balázs állami kitüntetése Orbán Viktor miniszterelnök Úr előterjesztésére állami ünnepünk, augusztus 20-a alkalmából Áder János köztársasági elnök Úr állami kitüntetést adományozott Somogyi Balázsnak, Perkáta polgármesterének. A Belügyminisztérium központi, Budapest,...

 • Ügyfélfogadás szünetel

  Tisztelt Lakosság!   Tájékoztatjuk Önöket, hogy 2019. augusztus 21-én a Fejér Megyei Kormányhivatal Dunaújvárosi Járási Hivatal Perkáta Kirendeltségén az ügyfélfogadás szünetel. Ügyintézést a Dunaújvárosi Járási Hivatalban (2400 Dunaújváros, Szórád Márton út 39.) végezhetnek. Amennyiben...

 • Biztonságos hídkorlát.

  Biztonságos hídkorlát. A gyógyszertár előtti fahíd padlózata – melyet évekkel ezelőtt, Dr. Tóth Ferenc gyógyszerész építtetett – egyszer már felújításra került. Mostanára a híd korlátfája fáradt el a változó időjárási viszonyok között. A Polgári Összefogás Perkátáért...

 • Elhunyt Kovács Imre

  Elhunyt Kovács Imre   2019. augusztus 12-én kora hajnalban, Budapesten tragikus hirtelenséggel elhunyt Kovács Imre, Perkáta volt önkormányzati képviselője. Kovács Imre 1963-ban született Dunaújvárosban, több cikluson keresztül (1998-2010) volt Perkáta Nagyközség önkormányzati...

 • Kirándulás a Csillagösvény Élményparkba

  Kirándulás a Csillagösvény Élményparkba A „VELED az ifjúságért” Kulturális és Hagyományőrző Egyesület az ALDI Magyarország Élelmiszer Bt. „Fiatalok és a környezetvédelem” elnevezésű pályázatán nyert 300 ezert Ft-ot még a tavalyi évben. A pályázat keretein belül öko...

2012. szeptember 13. Szerző: perkata.hu Nincs hozzászólás

Kulturális Örökség napjai

Az 1984-ben megfogalmazott gondolat – hozzáférhetővé, ingyenesen megtekinthetővé tenni emlékhelyeket, műemlékeket a nyilvánosság számára – az évek során alapjaiban nem változott. Az Európa Tanács által indított Európai Örökség Napok rendezvénysorozat során a kapuk megnyitása már nem cél, hanem eszköz az alábbi célok érdekében:

-          megismertetni, közelebb vinni az európai polgárokat kulturális örökségükhöz,

-          felhívni a figyelmüket az örökség folyamatos megőrzésére, védelmére

-          lehetővé tenni számukra, hogy jobban megismerjék és megértsék egymást a nyelvi és kulturális különbözőségek ellenére,

-          más közösségek kulturális értékeinek, műemlékeinek megismertetése, felfedezése,

tudatosságnövelő tevékenység

-          a látogatók megismertetése különböző kulturális intézmények tevékenységével,

-          a kulturális értelemben vett másság elfogadása,

-          a lakóhelyhez, országhoz való kötődés, az azonosságtudat erősítése, kulcsszerep az identitás-keresésben és a kollektív tudat erősítésében.

– olvashatjuk a www.oroksegnapok.hu weboldalon a Kulturális Örökség napjai kiemelt céljaként.

Perkáta épített örökségéből a legjelentősebbeket sorolom fel:

Győry kastély

Galgóczy-kápolna

Római katolikus templom és templomkert

Református kápolna

Kossuth Lajos szobra

Nepomuki Szent János szobra

Selymespusztán felállított harang

Szőlőhegyi harang és kereszt

Világháborús emlékmű

Perkátán állított keresztek

Régészeti feltárások (Nyúli-dűlő, Szőlőhegy)

Perkáta és – nyugodtan mondhatom – a magyar történelem szempontjából a legjelentősebbeket említettem.

Községünkben folyamatosan mind önkormányzati, mind a civil szféra szintjén folyamatosan törekszünk értékeink megóvására. Ezt mutatja a Galgóczy-kápolna és a Harangtorony felújítása, a katonasírok és keresztek rendbetétele. Ezen túl igyekszünk új értékeket teremteni,- a jövő számára- az Újszülött parkok, Teréz-liget, Mátyás szobor és különböző emléktáblák emelésével.

Bízom benne, hogy a Győry kastély is hamarosan megújulhat és községünk igazán ékes gyöngyszeme lesz.

2012. szeptember 15-én (szombaton) 9-11 óráig a Győry kastélyban a helyi épített örökségünkről és Perkáta múltjáról tudhatnak meg többet az idelátogatók, előadások, kötetlen beszélgetések formájában.

Bogó Anikó

kategóriák: Ajánló

Szólj hozzá!

A hozzászóláshoz bejelentkezés szükséges.

Perkáta

Perkátai Polgármesteri Hivatal

2431 Perkáta, Szabadság tér 1.

Tel/fax: 06 (25) 507 570; 06 (25) 507 571

E-mail: hivatal@perkata.hu
  A honlapon található cikkek, képek, dokumentumok Perkáta Nagyközség Önkormányzatának tulajdonát képezik. Bármiféle másodközlés kizárólag írásos engedéllyel lehetséges.