• Polgármesteri, alpolgármesteri és képviselői lemondások

  Polgármesteri, alpolgármesteri és képviselői lemondások Sajnálattal tájékoztatjuk Perkáta lakosait, hogy ma 9 óra 10 perckor hárman benyújtottuk önkormányzati tisztségeinkről való lemondásunkat a Helyi Választási Bizottságnak. Somogyi Balázs 2020. szeptember 30-i hatállyal lemondott...

 • Út- és kastélyfejlesztés lehetősége Perkátán

  Út- és kastélyfejlesztés lehetősége Perkátán Óriási lehetőség előtt áll Perkáta önkormányzata, miután a kormányzat céltámogatásra jelölt több általam már hosszú ideje javasolt és előkészített perkátai projektet. Lakosaink leginkább az utak állapotát kérik számon rajtunk,...

 • Fogászati rendelés szabadság miatt szünetel

  Tisztelt Lakosság! Tájékoztatjuk Önöket, hogy a fogászati rendelés 2020. szeptember 14-től 28-ig szabadság miatt szünetel! Első rendelési nap szeptember 29. (kedd) Sürgős esetben kereshető: Dr. Kosztándi Molnár Arnold fogorvos Dunaújváros, Vasmű u. 10. VI. szint Telefon: 25/550-415 Rendelési...

 • Meghívó képviselő-testületi ülésre

    Tárgy: Meghívó képviselő-testületi ülésre MEGHÍVÓ Tisztelettel meghívom Perkáta Nagyközség Önkormányzata Képviselő-testülete képviselő-testületi ülésére 2020. szeptember 9-én (szerda) 17 órától az Önkormányzat hivatalának épületébe Napirendi pontok: 1. Tájékoztató...

 • Elmúlt idők búcsúi

  A Búcsú a legperkátaibb ünnep, amely templomunk ünnepéhez, Kisboldogasszony Napjához, szeptember 8-ához legközelebbi hétvégére esik. Idén ez a hétvége lett volna a perkátai Búcsú. A tervezett rendezvénysorból a holnap reggel 8 órakor ünnepi szentmise lesz megtartva a templomi búcsú...

2012. szeptember 13. Szerző: perkata.hu Nincs hozzászólás

Kulturális Örökség napjai

Az 1984-ben megfogalmazott gondolat – hozzáférhetővé, ingyenesen megtekinthetővé tenni emlékhelyeket, műemlékeket a nyilvánosság számára – az évek során alapjaiban nem változott. Az Európa Tanács által indított Európai Örökség Napok rendezvénysorozat során a kapuk megnyitása már nem cél, hanem eszköz az alábbi célok érdekében:

-          megismertetni, közelebb vinni az európai polgárokat kulturális örökségükhöz,

-          felhívni a figyelmüket az örökség folyamatos megőrzésére, védelmére

-          lehetővé tenni számukra, hogy jobban megismerjék és megértsék egymást a nyelvi és kulturális különbözőségek ellenére,

-          más közösségek kulturális értékeinek, műemlékeinek megismertetése, felfedezése,

tudatosságnövelő tevékenység

-          a látogatók megismertetése különböző kulturális intézmények tevékenységével,

-          a kulturális értelemben vett másság elfogadása,

-          a lakóhelyhez, országhoz való kötődés, az azonosságtudat erősítése, kulcsszerep az identitás-keresésben és a kollektív tudat erősítésében.

– olvashatjuk a www.oroksegnapok.hu weboldalon a Kulturális Örökség napjai kiemelt céljaként.

Perkáta épített örökségéből a legjelentősebbeket sorolom fel:

Győry kastély

Galgóczy-kápolna

Római katolikus templom és templomkert

Református kápolna

Kossuth Lajos szobra

Nepomuki Szent János szobra

Selymespusztán felállított harang

Szőlőhegyi harang és kereszt

Világháborús emlékmű

Perkátán állított keresztek

Régészeti feltárások (Nyúli-dűlő, Szőlőhegy)

Perkáta és – nyugodtan mondhatom – a magyar történelem szempontjából a legjelentősebbeket említettem.

Községünkben folyamatosan mind önkormányzati, mind a civil szféra szintjén folyamatosan törekszünk értékeink megóvására. Ezt mutatja a Galgóczy-kápolna és a Harangtorony felújítása, a katonasírok és keresztek rendbetétele. Ezen túl igyekszünk új értékeket teremteni,- a jövő számára- az Újszülött parkok, Teréz-liget, Mátyás szobor és különböző emléktáblák emelésével.

Bízom benne, hogy a Győry kastély is hamarosan megújulhat és községünk igazán ékes gyöngyszeme lesz.

2012. szeptember 15-én (szombaton) 9-11 óráig a Győry kastélyban a helyi épített örökségünkről és Perkáta múltjáról tudhatnak meg többet az idelátogatók, előadások, kötetlen beszélgetések formájában.

Bogó Anikó

kategóriák: Ajánló

Szólj hozzá!

A hozzászóláshoz bejelentkezés szükséges.

Perkáta

Perkátai Polgármesteri Hivatal

2431 Perkáta, Szabadság tér 1.

Tel/fax: 06 (25) 507 570; 06 (25) 507 571

E-mail: hivatal@perkata.hu
  A honlapon található cikkek, képek, dokumentumok Perkáta Nagyközség Önkormányzatának tulajdonát képezik. Bármiféle másodközlés kizárólag írásos engedéllyel lehetséges.