• Bursa Hungarica Ösztöndíjpályázat összesített adatai

    Perkáta Nagyközség Önkormányzata 2431 Perkáta, Szabadság tér 1. Tel: 06-25/507-570 Fax: 06-25/507-571 Email: hivatal@perkata.hu Honlap: www.perkata.hu   HIRDETMÉNY Bursa Hungarica Ösztöndíjpályázat összesített adatai  „A” típus: Beérkezett pályázatok száma: 8 db. Támogatott...

 • Traktor átvétele

  Ahogy beszámoltam már róla, múlt héten eredményesen zárult az önkormányzat nyertes pályázatának kiválasztási eljárása a Magyar Falu Program belterületi közterületek kezelésére szolgáló eszközbeszerzési kiírásban, amelyben önkormányzatunk 15 millió forintos támogatást nyert...

 • Perkátai Roma Nemzetiségi Önkormányzat képviselő-testületi ülés

  M E G H Í V Ó           Tisztelettel meghívom a Perkátai Roma Nemzetiségi Önkormányzat Képviselő-testülete képviselő-testületi ülésére 2019. december 17-én (kedd) 14:00 órától  a Községháza dísztermébe   Napirendi pontok: Beszámoló az aktuális eseményekről Tiszteletdíjak...

 • Óvodai jótékonysági bál

  Óvodai jótékonysági bál    2019. november 23-án a Szivárvány Óvoda Szülői Szervezete jótékonysági bált szervezett a Faluházban, az óvoda támogatása, fejlesztése céljából. A jó hangulatról az L & B Duó gondoskodott, éjfélkor tombolasorsolásra került sor, ahol sok értékes...

 • Adventi programok

  SZERETETTEL MEGHÍVUNK MINDEN PERKÁTAI LAKOST AZ ADVENTI PROGRAMJAINKRA! „ADVENTI KÉSZÜLŐDÉS” KIÁLLÍTÁS MEGNYITÓ DECEMBER 5. 16 ÓRA GYŐRY-KASTÉLY PERKÁTA KARÁCSONY 2019. 12. 09. HUNYADI MÁTYÁS ÁLTALÁNOS ISKOLA DIÁKJAINAK MŰSORA KÉZMŰVES FOGLALKOZÁS, ADVENTI VÁSÁR, HELYI...

2012. szeptember 13. Szerző: perkata.hu Nincs hozzászólás

Kulturális Örökség napjai

Az 1984-ben megfogalmazott gondolat – hozzáférhetővé, ingyenesen megtekinthetővé tenni emlékhelyeket, műemlékeket a nyilvánosság számára – az évek során alapjaiban nem változott. Az Európa Tanács által indított Európai Örökség Napok rendezvénysorozat során a kapuk megnyitása már nem cél, hanem eszköz az alábbi célok érdekében:

-          megismertetni, közelebb vinni az európai polgárokat kulturális örökségükhöz,

-          felhívni a figyelmüket az örökség folyamatos megőrzésére, védelmére

-          lehetővé tenni számukra, hogy jobban megismerjék és megértsék egymást a nyelvi és kulturális különbözőségek ellenére,

-          más közösségek kulturális értékeinek, műemlékeinek megismertetése, felfedezése,

tudatosságnövelő tevékenység

-          a látogatók megismertetése különböző kulturális intézmények tevékenységével,

-          a kulturális értelemben vett másság elfogadása,

-          a lakóhelyhez, országhoz való kötődés, az azonosságtudat erősítése, kulcsszerep az identitás-keresésben és a kollektív tudat erősítésében.

– olvashatjuk a www.oroksegnapok.hu weboldalon a Kulturális Örökség napjai kiemelt céljaként.

Perkáta épített örökségéből a legjelentősebbeket sorolom fel:

Győry kastély

Galgóczy-kápolna

Római katolikus templom és templomkert

Református kápolna

Kossuth Lajos szobra

Nepomuki Szent János szobra

Selymespusztán felállított harang

Szőlőhegyi harang és kereszt

Világháborús emlékmű

Perkátán állított keresztek

Régészeti feltárások (Nyúli-dűlő, Szőlőhegy)

Perkáta és – nyugodtan mondhatom – a magyar történelem szempontjából a legjelentősebbeket említettem.

Községünkben folyamatosan mind önkormányzati, mind a civil szféra szintjén folyamatosan törekszünk értékeink megóvására. Ezt mutatja a Galgóczy-kápolna és a Harangtorony felújítása, a katonasírok és keresztek rendbetétele. Ezen túl igyekszünk új értékeket teremteni,- a jövő számára- az Újszülött parkok, Teréz-liget, Mátyás szobor és különböző emléktáblák emelésével.

Bízom benne, hogy a Győry kastély is hamarosan megújulhat és községünk igazán ékes gyöngyszeme lesz.

2012. szeptember 15-én (szombaton) 9-11 óráig a Győry kastélyban a helyi épített örökségünkről és Perkáta múltjáról tudhatnak meg többet az idelátogatók, előadások, kötetlen beszélgetések formájában.

Bogó Anikó

kategóriák: Ajánló

Szólj hozzá!

A hozzászóláshoz bejelentkezés szükséges.

Perkáta

Perkátai Polgármesteri Hivatal

2431 Perkáta, Szabadság tér 1.

Tel/fax: 06 (25) 507 570; 06 (25) 507 571

E-mail: hivatal@perkata.hu
  A honlapon található cikkek, képek, dokumentumok Perkáta Nagyközség Önkormányzatának tulajdonát képezik. Bármiféle másodközlés kizárólag írásos engedéllyel lehetséges.