• Álláshirdetés

  Perkátai Általános Művelődési Központ a Közalkalmazottak jogállásáról szóló 1992. évi XXXIII. törvény 20/A. § alapján pályázatot hirdet Perkátai Szivárvány Óvoda  óvodapedagógus munkakör betöltésére. A közalkalmazotti jogviszony időtartama: határozatlan idejű közalkalmazotti...

 • Iskola tájékoztatója

  Tisztelt Szülők! dr. Maruzsa Zoltán oktatásért felelős államtitkár 2020. május 20-án tett bejelentése a következőket tartalmazza, amelyek az iskolánkra, diákjainkra és szüleikre vonatkoznak: „A tantermen kívüli, digitális munkarend sikerességének köszönhetően tanév végéig,...

 • Bankautomata

  Bankautomata A tavalyi választási kampányban is kiemelt téma volt egy ATM telepítése Perkátán, igaz önkormányzatunk már az Alba Takarékszövetkezet bedőlése óta próbált, elsősorban az önkormányzati számlavezető pénzintézet által automatát igényelni Perkátára, de a havi 150.000...

 • Oktatási-köznevelési intézmények nyitásáról tájékoztató

  A kormányzati közleményeket követően a perkátai oktatási-köznevelési intézményekben is megkezdődött a felkészülés a nyitásra. Az általános iskolában Szilasy László igazgató Úr tájékoztatott, hogy a pedagógusokkal megkezdték a szülők megkeresését, és jövő hétre ígért...

 • A megyei szövetség vezetőségének tagja

  A megyei szövetség vezetőségének tagja A Fejér Megyei Polgárőr Szövetség a vírus miatti válsághelyzetre való tekintettel távszavazás útján szervezte meg az idei évben, a megyei szövetség tisztségviselőinek megválasztását. Vezetőségi tagnak régi és új jelöltek is indultak. A...

2012. november 7. Szerző: perkata.hu Nincs hozzászólás

ÉRHÁLÓZAT -VIZSGÁLAT  ÉS  GYOMOR-ÉS BÉLDAGANATSZŰRÉS

ÁRA: 3500 FT / A KETTŐ EGYÜTT/, CSAK ÉRHÁLÓZAT-VIZSGÁLAT: 2400 FT.

CSONTSŰRŰSÉG-MÉRÉSRE IS VAN LEHETŐSÉG:  3500 FT

HELYSZÍN:   

SZÉKESFEHÉRVÁR, FEJÉR MEGYEI MŰV. KÖZPONT, III. BÉLA KIRÁLY TÉR 1.

2012. NOV. 9. /PÉNTEK/- 8-16.30-IG   ÉS 2012. NOV. 20. /KEDD/-8-16.30-IG

BEJELENTKEZÉS: 06-30- 62-90-331     TELEFONSZÁMON

15 PERCENKÉNT KERÜLNEK SORRA A PÁCIENSEK, NEM KELL SORBAN ÁLLNI!

ÉRHÁLÓZAT-VIZSGÁLAT: Az érszűkület kialakulását a következő tényezők nagyban elősegítik: dohányzás, magas vérnyomás, magas koleszterinszint, cukorbetegség,  túlsúly, mozgáshiány és mozgásszegény életmód, folyamatos stressz és kisebb mértékben egyes genetikai faktorok. Az érszűkület leggyakoribb oka az érelmeszesedés, melyet az erek falán lerakodó káros, zsírtartalmú anyagok okoznak. Emiatt az érfalak megvastagodnak, rugalmatlanná válnak és elmeszesednek. Ez egy hosszantartó folyamat és az idősödés is szerepet játszik benne. Az érelmeszesedés által okozott érszűkület érintheti az agyat, a szívet, a vesét, a végtagokat. A érszűkülettől szenvedőknél megnő a szívinfarktus vagy a stroke (szélütés) kockázata. Az érelmeszesedés a láb verőereiben a leggyakoribb. A vizsgálatok nyugalmi fekvő állapotban történnek, a jobb karra egy mandzsettát teszünk és a computer elkezd dolgozni,amely az egész test érhálózatát átvizsgálja. Kimutatja az érelmeszesedést az érszűkületet ill. annak mértékét és a hajszálerek árjárhatóságát is.Ezzel a vizsgálattal megelőzhető az agyvérzés, a szívinfarktus amit ugye a szervezet nem jelez előre és korosztálytól függetlenül kialakulhat!

BÉLRÁKSZŰRÉS:

Mindenki kap egy csomagot, amibe otthon kell beletenni a székletmintát és 2 héten belül vissza kell küldeni a megadott címre. Ott kiértékelik, hogy van-e benne székletvér és daganatra utaló elváltozás. Probléma esetén felhívják!

Teljes körű orvosi komplex kivizsgálásra is van lehetőség, ez szombati napokon történik. 3 óra alatt „tetőtől-talpig”, várakozás és sorban állás nélkül.               Állandó helyszíneink: Budapest, Debrecen, Győr, Kecskemét, Pécs, Miskolc, Zalaegerszeg. Vállalkozóknak, cégeknek teljes mértékben leírható az adóból.

kategóriák: Eseménynaptár

Szólj hozzá!

A hozzászóláshoz bejelentkezés szükséges.

Perkáta

Perkátai Polgármesteri Hivatal

2431 Perkáta, Szabadság tér 1.

Tel/fax: 06 (25) 507 570; 06 (25) 507 571

E-mail: hivatal@perkata.hu
  A honlapon található cikkek, képek, dokumentumok Perkáta Nagyközség Önkormányzatának tulajdonát képezik. Bármiféle másodközlés kizárólag írásos engedéllyel lehetséges.