• Itt a farsang, áll a bál

  Itt a farsang, áll a bál Több helyszínen is farsangot szerveztek a gyermekek számára Perkátán 2020. február 13-án és 14-én. A sort a Perkátai Hunyadi Mátyás Általános Iskola alsó tagozatosai kezdték meg, akik 2020. február 13-án farsangoltak iskolájukban. A délutánt a 2.b osztályos...

 • H I R D E T M É N Y

  Perkáta Nagyközség Jegyzője mint, Perkátai Helyi Választási Iroda Vezetője 2431 Perkáta, Szabadság tér 1.     Tisztelt Választópolgárok! A Fejér megyei 04. számú, Dunaújváros székhelytelepülésen működő Országgyűlési Egyéni Választókerületi Választási Bizottság –...

 • VÉRADÁS

  VÉRADÁS 2020.február 20-án 14-17 óráig véradás lesz Perkátán az ORVOSI RENDELŐBEN. Tudja Ön? A gyógyításhoz nélkülözhetetlen vér semmi mással nem pótolható! Aki egészséges, az adhat vért! ( 18-65 éves korban ) Magyarországon évente 500.000 Egység vér szükséges a betegellátás...

 • Lakossági fórum a települési adóval kapcsolatban

  Lakossági fórum a települési adóval kapcsolatban  A költségvetés előkészítését segítő több pénzügyi bizottsági ülésen felmerült, hogy a novemberi testületi ülésen tett ígéret szerint szükséges lenne visszatérni a települési adó kérdésére, amelynek akkor felmerült...

 • Hulladékszállítási naptár és egyéb információk

  Hulladékszállítási naptár és egyéb információk              A napokban került a helyi polgárok postaládájába a hulladékos szolgáltatónk levele az előfizetéssel rendelkezők számára. Ebben a levélben a csekk és az éves rendes csütörtöki szállítás feletti szelektív...

2013. július 12. Szerző: perkata.hu Nincs hozzászólás

Bálizs Péter atya búcsúztatása

 

A 2013. július 4-i halálhír után a családdal, az osliakkal egyeztetve 2013. július 11-re lett kitűzve Bálizs Péter atya temetése. A végakarata szerint szeretett településén, Perkátán szeretett volna nyugodni és azon belül is a nemrég felújított (általa is támogatva) Galgóczy-kápolnában, ahol 5 volt perkátai pap nyugszik.

A temetésre a végakarat szerint a legközelebbi családtagokon és barátain, tisztelőin kívül eljöttek Péter atya közeli papi ismerősei is. Közülük szemináriumi tanulótársa Ternyák Csaba volt a gyászmise főcelebránsa, aki Eger érseke. A Győri Egyházmegyét Szaradics József, jelenlegi Osli plébános képviselte, míg a Székesfehérvári Egyházmegyét, a perkátai származás miatt is, Dózsa István esperes atya.

Több busszal érkeztek a szertartásra a hívek Péter atya volt állomáshelyeiről is Osliból, Veszkényről, Árpásról. Az ő nevükben is szólt Fodor József, Osli polgármestere, aki Péter atya egyik legjobb barátja volt utolsó éveiben. A végakarat szerint Péter atya kérése volt, hogy senki se méltassa, búcsúztassa őt, csak egyszerű egyházi temetést kért. Fodor polgármester Úr volt az egyetlen, aki a családdal egyeztetve néhány mondatban köszönt el Péter atyától a volt állomáshelyek és Perkáta nevében is.

A délután 3 órakor a templomban kezdődő gyászmise után a halottas menet utolsó útjára kísérte Péter atyát, majd a kápolnai kriptában helyezték örök nyugalomra. A temetés szervezésében köszönjük a család támogatását, az osli önkormányzat segítségét, a perkátai római katolikus egyházközség munkáját, a székesfehérvári egyházmegye által ajánlott temetkezési vállalkozó szervezését, a biztosításban pedig a Perkátai Polgárőrség Közhasznú Egyesület és a rácalmási Szent György Polgárőr Egyesület munkáját. A helyi előkészítéseket a perkátai önkormányzat végezte.

 

Perkáta Nagyközség Önkormányzata és a lakosság nevében kívánunk örök nyugodalmat településünk segítőjének, támogatójának Bálizs Péter atyának!

 

Somogyi Balázs

kategóriák: Ajánló

Szólj hozzá!

A hozzászóláshoz bejelentkezés szükséges.

Perkáta

Perkátai Polgármesteri Hivatal

2431 Perkáta, Szabadság tér 1.

Tel/fax: 06 (25) 507 570; 06 (25) 507 571

E-mail: hivatal@perkata.hu
  A honlapon található cikkek, képek, dokumentumok Perkáta Nagyközség Önkormányzatának tulajdonát képezik. Bármiféle másodközlés kizárólag írásos engedéllyel lehetséges.