• Polgármesteri, alpolgármesteri és képviselői lemondások

  Polgármesteri, alpolgármesteri és képviselői lemondások Sajnálattal tájékoztatjuk Perkáta lakosait, hogy ma 9 óra 10 perckor hárman benyújtottuk önkormányzati tisztségeinkről való lemondásunkat a Helyi Választási Bizottságnak. Somogyi Balázs 2020. szeptember 30-i hatállyal lemondott...

 • Út- és kastélyfejlesztés lehetősége Perkátán

  Út- és kastélyfejlesztés lehetősége Perkátán Óriási lehetőség előtt áll Perkáta önkormányzata, miután a kormányzat céltámogatásra jelölt több általam már hosszú ideje javasolt és előkészített perkátai projektet. Lakosaink leginkább az utak állapotát kérik számon rajtunk,...

 • Fogászati rendelés szabadság miatt szünetel

  Tisztelt Lakosság! Tájékoztatjuk Önöket, hogy a fogászati rendelés 2020. szeptember 14-től 28-ig szabadság miatt szünetel! Első rendelési nap szeptember 29. (kedd) Sürgős esetben kereshető: Dr. Kosztándi Molnár Arnold fogorvos Dunaújváros, Vasmű u. 10. VI. szint Telefon: 25/550-415 Rendelési...

 • Meghívó képviselő-testületi ülésre

    Tárgy: Meghívó képviselő-testületi ülésre MEGHÍVÓ Tisztelettel meghívom Perkáta Nagyközség Önkormányzata Képviselő-testülete képviselő-testületi ülésére 2020. szeptember 9-én (szerda) 17 órától az Önkormányzat hivatalának épületébe Napirendi pontok: 1. Tájékoztató...

 • Elmúlt idők búcsúi

  A Búcsú a legperkátaibb ünnep, amely templomunk ünnepéhez, Kisboldogasszony Napjához, szeptember 8-ához legközelebbi hétvégére esik. Idén ez a hétvége lett volna a perkátai Búcsú. A tervezett rendezvénysorból a holnap reggel 8 órakor ünnepi szentmise lesz megtartva a templomi búcsú...

2013. július 12. Szerző: perkata.hu Nincs hozzászólás

Bálizs Péter atya búcsúztatása

 

A 2013. július 4-i halálhír után a családdal, az osliakkal egyeztetve 2013. július 11-re lett kitűzve Bálizs Péter atya temetése. A végakarata szerint szeretett településén, Perkátán szeretett volna nyugodni és azon belül is a nemrég felújított (általa is támogatva) Galgóczy-kápolnában, ahol 5 volt perkátai pap nyugszik.

A temetésre a végakarat szerint a legközelebbi családtagokon és barátain, tisztelőin kívül eljöttek Péter atya közeli papi ismerősei is. Közülük szemináriumi tanulótársa Ternyák Csaba volt a gyászmise főcelebránsa, aki Eger érseke. A Győri Egyházmegyét Szaradics József, jelenlegi Osli plébános képviselte, míg a Székesfehérvári Egyházmegyét, a perkátai származás miatt is, Dózsa István esperes atya.

Több busszal érkeztek a szertartásra a hívek Péter atya volt állomáshelyeiről is Osliból, Veszkényről, Árpásról. Az ő nevükben is szólt Fodor József, Osli polgármestere, aki Péter atya egyik legjobb barátja volt utolsó éveiben. A végakarat szerint Péter atya kérése volt, hogy senki se méltassa, búcsúztassa őt, csak egyszerű egyházi temetést kért. Fodor polgármester Úr volt az egyetlen, aki a családdal egyeztetve néhány mondatban köszönt el Péter atyától a volt állomáshelyek és Perkáta nevében is.

A délután 3 órakor a templomban kezdődő gyászmise után a halottas menet utolsó útjára kísérte Péter atyát, majd a kápolnai kriptában helyezték örök nyugalomra. A temetés szervezésében köszönjük a család támogatását, az osli önkormányzat segítségét, a perkátai római katolikus egyházközség munkáját, a székesfehérvári egyházmegye által ajánlott temetkezési vállalkozó szervezését, a biztosításban pedig a Perkátai Polgárőrség Közhasznú Egyesület és a rácalmási Szent György Polgárőr Egyesület munkáját. A helyi előkészítéseket a perkátai önkormányzat végezte.

 

Perkáta Nagyközség Önkormányzata és a lakosság nevében kívánunk örök nyugodalmat településünk segítőjének, támogatójának Bálizs Péter atyának!

 

Somogyi Balázs

kategóriák: Ajánló

Szólj hozzá!

A hozzászóláshoz bejelentkezés szükséges.

Perkáta

Perkátai Polgármesteri Hivatal

2431 Perkáta, Szabadság tér 1.

Tel/fax: 06 (25) 507 570; 06 (25) 507 571

E-mail: hivatal@perkata.hu
  A honlapon található cikkek, képek, dokumentumok Perkáta Nagyközség Önkormányzatának tulajdonát képezik. Bármiféle másodközlés kizárólag írásos engedéllyel lehetséges.