2017. augusztus 28. Szerző: perkata.hu Nincs hozzászólás

Perkátai siker a Sárosd Kapa-Kupán

Augusztus 26-án került megrendezésre a Sárosd Kapa-Kupa verseny, ahol a 44 versenyző közül ifj. Szabó Tamás az első, Zimmler Péter a második helyen végzett, Szabó Vanda pedig a legjobb női versenyző különdíját kapta meg.

A verseny a nemrég alakult sárosdi egyesület, a Kapálógép Motorsport Egyesület szervezésében kerül megrendezésre, immáron a harmadik alkalommal.

Szabó Vanda a következőket emelte ki a versennyel kapcsolatban:

A verseny arról szólt, hogy különböző rotációs kapákkal kellett végigmenni egy megtervezett ügyességi pályán a lehető legrövidebb idő alatt, például vizesárok, rázató, szlalom, 4 cső kukorica ledarálása hagyományos kézi darálóval, 2 söröshordó szállítása utánfutón a pálya egy szakaszán.

A verseny előtti héten a perkátai versenyzők otthon a kertben gyakoroltak és még az utolsó simításokat is elvégezték a gépeken.

A rendezvényen a műsorvezető Lorán Barnabás (Trabarna) volt, aki poénokkal tele levezette az egész programot. Minden versenyzővel az indulás előtt szondát fújattak, csak így lehetett elindulni. Vanda elmondása szerint, a pálya legizgalmasabb része a vizesárok volt, ahol folyamatos volt a víz utánpótlása, gumikacsák és nád lett kihelyezve. Nagyon alapos, jó volt a szervezés és remek hangulatban telt el az egész nap.

A rotációs kapákon kívül hangsúlyt kaptak még a láncfűrészek is, ezekkel faragták ki egyénileg a nap folyamán a dobogósoknak szánt faszobrokat.

A helyezettek értékes nyereményeket kaptak, az első helyezett, ifj. Szabó Tamás egy rotációs kapát, bőségkosarat, fa faragott órát és grillsütőt. A második helyezett, Zimmler Péter pedig szintén rotációs kapát, bográcsot, fa faragott órát, különböző Stihl tartozékokat, vacsorameghívást, bőségkosarat, egy horgolt szobrot. Péter nyerte meg a közönség szavazást is. A perkátai fiatalok kaptak egy helyi sütésű, nemzeti szalaggal átkötött kenyeret.

A legjobb női versenyző, Szabó Vanda egy fűnyírót, szerszámokat, kerámiaedényt, illatszer-csomagot, egy élő nyuszit és egy Sobri Jóska belépőjegyet kapott.

A szervezők minden versenyzőt megajándékoztak egy emléklappal és egy Sano vödörrel, ami tele volt a márka termékeivel. A verseny végén pedig egy össznépi traktoros felvonulás volt. Jövőre ismét szeretnénk indulni a versenyen mondta el Szabó Vanda.