2018. április 11. Szerző: perkata.hu Nincs hozzászólás

Sakkozók versenyeztek Perkátán

2018. április 7-én szervezte meg a Fejér Megyei Sakkszövetség, a Királysakk SE és Perkáta Nagyközség Önkormányzata az I. Perkáta Kupa elnevezésű sakkversenyt. A helyszín a Győry-kastély volt. A rendezvény 9 órakor vette kezdetét, s a megnyitót követően két teremben mérhették össze tudásukat a versenyzők, svájci rendszerű versenyben, hat fordulóban. A verseny bíráinak szerepét Katona Ferenc és Szabó Anna töltötték be.
Négy+1 korcsoportban indulhattak a nevezők, összesen 47 fő regisztrált a programra, akik között nagy létszámban voltak jelen gyermekek. A program egy versenysorozat első állomása volt Perkátán.
A szervezők legfőbb célként azt tűzték ki maguk elé, hogy a megjelentek barátságot kössenek egymással, továbbá, hogy megtanulják az alapvető versenyszabályokat, árulta el Katona Ferenc, aki a bírói feladatai mellett a szervezési feladatokat is ellátta. Saját elmondása szerint nagyon elégedett volt, hogy új jelentkezők is megjelentek, a már ismert arcok között. Ez azért volt fontos számukra, mert céljuk, hogy minél több gyermek tanuljon meg sakkozni és sajátítsa el ezt a gondolkodási formát.