• TeSzedd! – Önkéntesen a tiszta Magyarországért!

  TeSzedd! – Önkéntesen a tiszta Magyarországért! Perkáta Nagyközség Önkormányzata az idei évben is csatlakozik a TeSzedd! – Önkéntesen a tiszta Magyarországért! elnevezésű kezdeményezéshez. Az akció immár 8. éve valósul meg, s nagy létszámú önkéntes csatlakozik hozzá...

 • Pálinka sikerek a Pannónia Párlatversenyen

  Pálinka sikerek a Pannónia Párlatversenyen A Pannónia Pálinkakultúra Egyesület 2019. március 1-én szervezte meg a II. Pannónia Párlatverseny nyilvános zsűrizését Nagykanizsán. A megmérettetésen két perkátai pálinkafőző is indult, név szerint: Balogh Zsolt és Oláh-Rác Linda. Oláh-Rác...

 • Nemzeti ünnep Perkátán

  Nemzeti ünnep Perkátán Több alkalommal is megemlékeztek az 1848/49-es forradalom és szabadságharc eseményeire településünkön 2019. március 14-én. A Szivárvány Óvoda óvodásai a délelőtt során elsétáltak Kossuth Lajos szobra elé, hogy ott letűzzek az általuk készített magyar...

 • Elhunyt Kusler József

  Elhunyt Kusler József              Hosszú, méltósággal viselt betegség következtében ma hajnalban elhunyt Kusler József, nyugalmazott tüzépvezető, volt önkormányzati képviselő. Kusler József több generáció perkátai polgárt szolgált ki építő- és fűtőanyagokkal a Dózsa...

 • Beválogatták a fotóját

  Beválogatták a fotóját 2019. február 15-e és 17-e között került megszervezésre a Magyar Népművelők Egyesülete által, immár 13. alkalommal a „Kultúrházak éjjel-nappal” programsorozatot. A Perkátai Általános Művelődési Központ az idei évben is csatlakozott az eseményhez,...

2018. október 31. Szerző: perkata.hu Nincs hozzászólás

Koszorúzás halottak napja alkalmából

2018. október 30-án, kedden, 16 óra 30 perckor halottak napja alkalmából megemlékezést szervezett Perkáta Nagyközség Önkormányzata. Az esemény során először a völgyi világháborús emlékműnél rótták le tiszteletüket Perkáta Nagyközség Önkormányzata, a Perkátai Általános Művelődési Központ, a Perkátai Szociális Központ munkatársai, a Perkátai Egyházközség, a Perkátai Polgárőrség, a Polgári Összefogás Perkátáért Egyesület és a „VELED az ifjúságért” Kulturális és Hagyományőrző Egyesület tagjai. Itt Somogyi Balázs, Perkáta polgármestere köszöntötte a megjelenteket, aki beszámolt arról, hogy a Szabadság téri emlékmű hamarosan felújításra kerül egy pályázati forrásnak köszönhetően. Ezt követően az intézmények, civil szervezetek képviselői elhelyezték a koszorúikat, mécseseiket.
A megemlékezés következő állomása a temetői világháborús emlékmű volt, majd ezt követően Perkáta elhunyt díszpolgárainak sírját – Dr. Baráth Károly, a Györkös házaspár, Dr. Szabó Lajos – koszorúzták meg. Az esemény a Bálizs Péter atya tiszteletére állított keresztnél, valamint a kedves nővérek sírjánál zárult, ahol szintén lerótták tiszteletüket a részt vevők.

Horváth Dóri

P1010212

P1010215

P1010218

P1010222

P1010225

P1010229

P1010232

P1010235

P1010240

P1010244

P1010246

kategóriák: Ajánló

Szólj hozzá!

A hozzászóláshoz bejelentkezés szükséges.

Perkáta

Perkátai Polgármesteri Hivatal

2431 Perkáta, Szabadság tér 1.

Tel/fax: 06 (25) 507 570; 06 (25) 507 571

E-mail: hivatal@perkata.hu
  A honlapon található cikkek, képek, dokumentumok Perkáta Nagyközség Önkormányzatának tulajdonát képezik. Bármiféle másodközlés kizárólag írásos engedéllyel lehetséges.