• Álláshirdetés

  Perkátai Általános Művelődési Központ a Közalkalmazottak jogállásáról szóló 1992. évi XXXIII. törvény 20/A. § alapján pályázatot hirdet Perkátai Szivárvány Óvoda  óvodapedagógus munkakör betöltésére. A közalkalmazotti jogviszony időtartama: határozatlan idejű közalkalmazotti...

 • Iskola tájékoztatója

  Tisztelt Szülők! dr. Maruzsa Zoltán oktatásért felelős államtitkár 2020. május 20-án tett bejelentése a következőket tartalmazza, amelyek az iskolánkra, diákjainkra és szüleikre vonatkoznak: „A tantermen kívüli, digitális munkarend sikerességének köszönhetően tanév végéig,...

 • Bankautomata

  Bankautomata A tavalyi választási kampányban is kiemelt téma volt egy ATM telepítése Perkátán, igaz önkormányzatunk már az Alba Takarékszövetkezet bedőlése óta próbált, elsősorban az önkormányzati számlavezető pénzintézet által automatát igényelni Perkátára, de a havi 150.000...

 • Oktatási-köznevelési intézmények nyitásáról tájékoztató

  A kormányzati közleményeket követően a perkátai oktatási-köznevelési intézményekben is megkezdődött a felkészülés a nyitásra. Az általános iskolában Szilasy László igazgató Úr tájékoztatott, hogy a pedagógusokkal megkezdték a szülők megkeresését, és jövő hétre ígért...

 • A megyei szövetség vezetőségének tagja

  A megyei szövetség vezetőségének tagja A Fejér Megyei Polgárőr Szövetség a vírus miatti válsághelyzetre való tekintettel távszavazás útján szervezte meg az idei évben, a megyei szövetség tisztségviselőinek megválasztását. Vezetőségi tagnak régi és új jelöltek is indultak. A...

2019. július 24. Szerző: kastely Nincs hozzászólás

Pálinka sikerek Szatymazon

Az idei évben 2019. június 29-én szervezték meg a Dankó Pista Művelődési Ház és Könyvtárban a II. Szatymazi Nemzetközi Pálinka és Párlatverseny elnevezésű eseményt. A megmérettetésnek első sorban a célja a magán- és bérfőzőként előállított párlatok szakmai fejlődésének támogatása, illetve a nevezett párlatok összehasonlítása. A program eredményhirdetésére 2019. július 12-én került sor, az Őszibarack Fesztivál és Falunap keretei között.
Erre a versenyre nevezett Perkátáról László Norbert, s összesen 11 mintával járult a szakértő bírálók elé. Norbert, aki a III. Perkátai Regionális Párlatverseny legjobb perkátai párlatának díját hozhatta el idén márciusban, Szatymazon is szépen szerepelt: 3 bronz érmet hozott haza Perkátai Otelló szőlő, Granny Smith alma, Bosckobak körte párlatáért, ezüst minősítést nyert el Erdei vegyesgyümölcs likőr, Trópusi mix, Érdi Bőtermő meggy, Bodzavirág-hárslevelű szőlő nedűje, s aranynak értékelték a Diólikőr, Gyógynövény, Levendula-hárslevelű szőlő elnevezésű párlatát. Ezenkívül Kuriózum kategóriában 3. helyezett lett a Gyógynövény, Vegyes kategóriában pedig második a Levendula-hárslevelű szőlő párlata.
- Egy családias hangulatú verseny volt, ahol a Magyar Pálinkafőző Lovagrend bírálta el a mintákat. Nagy hangsúlyt fektetnek a Hungaricumukra, az őszbarackra, különösen odafigyeltek az ebből a gyümölcsből készült párlatokra – árulta el a verseny kapcsán László Norbert.
A perkátai párlatkészítő a szatymazi megmérettetést követően sem pihen: tervei között szerepel még a nyáron folytatni a már megkezdett pálinkakészítői kurzust, illetve a következő versenyszezonra is elkezdi a felkészülést.

Horváth Dóri

Fotó forrása: László Norbert

DSC_0452

kategóriák: Ajánló

Szólj hozzá!

A hozzászóláshoz bejelentkezés szükséges.

Perkáta

Perkátai Polgármesteri Hivatal

2431 Perkáta, Szabadság tér 1.

Tel/fax: 06 (25) 507 570; 06 (25) 507 571

E-mail: hivatal@perkata.hu
  A honlapon található cikkek, képek, dokumentumok Perkáta Nagyközség Önkormányzatának tulajdonát képezik. Bármiféle másodközlés kizárólag írásos engedéllyel lehetséges.