• Útfelújítások és járdafelújítás kezdődött

  Útfelújítások és járdafelújítás kezdődött Perkáta Nagyközség Önkormányzata 2018-ban és 2019-ben is sikeresen pályázott a Pénzügyminisztériumhoz és a Belügyminisztériumhoz önkormányzati alapfeladatok támogatása pályázaton, amit köznapi nevén BM pályázatnak hívunk. Az...

 • Faültetés és új értéktár füzet bemutatása

  Faültetés és új értéktár füzet bemutatása Érdekes és értékes esemény került megszervezésre 2019. szeptember 20-án a Győry-kastélynál. A Perkátáért Közalapítvány támogatásának köszönhetően a kastély parkjában megtalálható fa fajtákat ültettek. A faültetés mellett...

 • FELHÍVÁS!

  FELHÍVÁS! Felhívjuk a tisztelt lakosság figyelmét, hogy a mai napon, 2019. szeptember 23-tól megkezdődtek településünkön a járda- és útfelújítási munkálatok! A munkálatok az alábbi utcákat érintik: Járdafelújítás: Szabadság tér Útfelújítás: Táncsics Mihály és Baross...

 • Megyenap Velencén

  Megyenap Velencén A mai nap zajlik Velencén a Korzón a Megyenap, amelyhez kapcsolódóan 10 órakor a díszközgyűlésen a Korzó dísztermében került sor a megyei kitüntetések átadására. Az ünnepségen Tessely Zoltán a térség országgyűlése képviselője, dr. Molnár Krisztián, a Fejér...

 • Faültetések, kastélykert, arborétum

  Faültetések, kastélykert, arborétum   A kastély főépületének felújítása után több területen cél az egykori kastélyegyüttes és park egykori méltóságának, hangulatának megőrzése. Ennek egyik része a park fáinak, növényzetének megtartása, illetve az egykori parkban található...

2019. augusztus 21. Szerző: kastely Nincs hozzászólás

Szent István királyunk és az új kenyér ünnepe Perkátán

 

Az államalapítás ünnepén szép megemlékezést tartottak Perkátán, a Győry-kastélyban, az egyházközség szervezésében.

2019. augusztus 20-án, 8:00 órakor, igeliturgiával emlékeztek meg a keresztény magyar államalapítás emléknapjáról Győri Balázs István diakónus vezetésével.

Az ünnephez illően hallhattak Szent István királyt méltató verset, valamint a Vox Caritatis Egyházi Kórus közreműködésében szép énekeket.

A kenyérszentelés szép hagyományának is tanúi lehettek a hívek. Győri Balázs István diakónus megáldotta a nemzeti színű szalaggal átkötött új kenyeret, majd megszegte, és osztott belőle az egyházközségi képviselőtestület tagjai és ministránsai körében. A frissen sütött szentelt kenyérből részesült minden résztvevő. Régi hagyományhoz híven vittek belőle haza is a hívek, hogy a családtagjaikkal együtt elfogyaszthassák, vigyázva arra, hogy egy kis szentelt morzsa se jusson veszendőbe.

A Perkátai Egyházközség nevében köszönetet mondunk Gubicza Tamásnak, a Gubicza Bt által augusztus 20-ra adományozott kenyerekért!

 

Lászlóné Szabó Edit

1

2

3

4

 

 

kategóriák: Ajánló

Szólj hozzá!

A hozzászóláshoz bejelentkezés szükséges.

Perkáta

Perkátai Polgármesteri Hivatal

2431 Perkáta, Szabadság tér 1.

Tel/fax: 06 (25) 507 570; 06 (25) 507 571

E-mail: hivatal@perkata.hu
  A honlapon található cikkek, képek, dokumentumok Perkáta Nagyközség Önkormányzatának tulajdonát képezik. Bármiféle másodközlés kizárólag írásos engedéllyel lehetséges.