• Pünkösdi adományosztás

  Pünkösdi adományosztás Virág Györgyné alapítványi kuratóriumi elnök tájékoztatása szerint Katolikus egyházközség Kisboldogasszony Alapítványa és Karitász csoportja élelmiszercsomagot adott 80 rászorulónak vagy családnak ma délelőtt a templomnál, ezzel is próbálva segíteni...

 • Huaxiang adományának második része

  Tegnap délután érkezett meg Huaxiang adományának második része, amely a higanyos lázmérőket és fertőtlenítőt tartalmazza. Nagyon köszönjük kínai barátainknak az adományt! Ahogy jeleztem több alkalommal a higanyos lázmérőket perkátai családoknak fogjuk adni. Míg a fertőtlenítő...

 • Méz felajánlás

  A járványhelyzetben történt szervezési kérdésekben ezen a héten már újra megnyitottak az óvodák országszerte, így a perkátai óvoda is, ahová a héten minden nap nagyságrendileg 50 gyermeket hoztak a szüleik. A nyitás okán Cruceru Emilian Mircea perkátai méhész – aki már nem...

 • Meghívó – “Trianon 100″

  Meghívó A Perkátai Általános Művelődési Központ által, a Trianoni Békediktátum aláírásának 100 éves évfordulójára megrendezett szabadtéri megemlékezésre és a “Trianon 100″ című kiállítás megnyitójára. Helyszín: a Győry Kastély előparkja, 2020. június 4....

 • Közlemény – Nemzeti Összetartozás Napja

  Közlemény – Nemzeti Összetartozás Napja A Perkátai Általános Művelődési Központ és a 42. Állomás! Kulturális Egyesület szervezésében 2020. június 4-én 16 óra 30 perckor, a Győry-kastély kertjében emlékeznek meg a trianon békeszerződés aláírásának 100. évfordulójára. A...

2019. szeptember 17. Szerző: kastely Nincs hozzászólás

Bankautomata ügy

             Számos perkátai polgár igénye egy bankautomata léte településünkön. Az azóta csődbe ment Alba Takarékszövetkezet volt épületénél most is látható egy automata, de azóta az épület már többször cserélt gazdát. A helyi kereskedelmi és vendéglátó vállalkozások is kénytelenek egyre inkább terminállal rendelkezni, de még így is szükséges lenne egy automata telepítése.

Önkormányzatunk szándéka, hogy automatát hozzon a településre, akár önkormányzati épülethez, akár egy közterületre nyíló vállalkozási épülethez. Mind önállóan, mind vállalkozással közösen kerestünk már meg pénzintézeteket, elsőként az önkormányzati számlavezető és hazai piacvezető OTP Nyrt-t automata kihelyezése céljából. Önkormányzatunk jelenleg az OTP-nél, illetve nagyobb összegű pályázatok esetén a Magyar Államkincstárnál vezet számlát. A pénzintézetek jelezték, hogy számukra már azért nem éri meg automatát kihelyezni, mert az évekkel ezelőtti kormányzati döntés értelmében, havi két felvétellel 150.000 forint erejéig ingyenes a pénzfelvétel a polgároknak, így veszteségesek az automaták. A mostani megkeresésünknél jeleztük azt, hogy az önkormányzat anyagi terhet is vállalna az automata telepítése kapcsán, ami milliós nagyságrendű költség is lehet évente, de a perkátai polgárok kiszolgálása, támogatása a feladata a mindenkori önkormányzatnak.

Perkáta, 2019. szeptember 17.

Somogyi Balázs

image1

kategóriák: Ajánló

Szólj hozzá!

A hozzászóláshoz bejelentkezés szükséges.

Perkáta

Perkátai Polgármesteri Hivatal

2431 Perkáta, Szabadság tér 1.

Tel/fax: 06 (25) 507 570; 06 (25) 507 571

E-mail: hivatal@perkata.hu
  A honlapon található cikkek, képek, dokumentumok Perkáta Nagyközség Önkormányzatának tulajdonát képezik. Bármiféle másodközlés kizárólag írásos engedéllyel lehetséges.