• Meghívó – “Trianon 100″

  Meghívó A Perkátai Általános Művelődési Központ által, a Trianoni Békediktátum aláírásának 100 éves évfordulójára megrendezett szabadtéri megemlékezésre és a “Trianon 100″ című kiállítás megnyitójára. Helyszín: a Győry Kastély előparkja, 2020. június 4....

 • Közlemény – Nemzeti Összetartozás Napja

  Közlemény – Nemzeti Összetartozás Napja A Perkátai Általános Művelődési Központ és a 42. Állomás! Kulturális Egyesület szervezésében 2020. június 4-én 16 óra 30 perckor, a Győry-kastély kertjében emlékeznek meg a trianon békeszerződés aláírásának 100. évfordulójára. A...

 • Iskola tájékoztatója

  Tisztelt Szülők! dr. Maruzsa Zoltán oktatásért felelős államtitkár 2020. május 20-án tett bejelentése a következőket tartalmazza, amelyek az iskolánkra, diákjainkra és szüleikre vonatkoznak: „A tantermen kívüli, digitális munkarend sikerességének köszönhetően tanév végéig,...

 • Bankautomata

  Bankautomata A tavalyi választási kampányban is kiemelt téma volt egy ATM telepítése Perkátán, igaz önkormányzatunk már az Alba Takarékszövetkezet bedőlése óta próbált, elsősorban az önkormányzati számlavezető pénzintézet által automatát igényelni Perkátára, de a havi 150.000...

 • Oktatási-köznevelési intézmények nyitásáról tájékoztató

  A kormányzati közleményeket követően a perkátai oktatási-köznevelési intézményekben is megkezdődött a felkészülés a nyitásra. Az általános iskolában Szilasy László igazgató Úr tájékoztatott, hogy a pedagógusokkal megkezdték a szülők megkeresését, és jövő hétre ígért...

2019. október 3. Szerző: kastely Nincs hozzászólás

Felújítandó járdák

             A 2018-as önkormányzati feladatok ellátását segítő sikeres pályázatunkban, a Táncsics utca első szakaszának megvalósított felújítása, illetve a Szabadság tér jövő héten elkészülő járdafelújítása kapcsán ejtettem szót a volt 62-es melletti járdákról. A Kisbács utcában, a Fehérvári utcában, a Szabadság téren, illetve a Zrínyi utca felé vezető járdák felújítása kiemelt célunk, illetve a mellettük, alattuk levő árok felújítása is. A 2018-as pályázatból néhány járdaszakasz felújítását ki kellett vennünk a pályázati hiánypótlás során, mert a járdák a helyrajzi számok szerint vegyesen önkormányzati és állami tulajdonban voltak-vannak, és akkor már a pályázatban ezt nem lehetett kezelni. Akkor említettem, hogy az állami tulajdonlás és az önkormányzati kezelés egyszerre igaz, ahogy ez fordítva működik 2017 óta az iskola esetében, ahol az önkormányzat a tulajdonos, de az állami fenntartású Dunaújvárosi Tankerület az üzemeltető.

Hogy a jövőben lehetőségünk legyen a volt főút melletti járdák felújítására, egyeztettem a Magyar Közút illetékesével, aki tájékoztatott arról, hogy a 62-es számú főút Perkátát elkerülő szakasza már nem ideiglenesen, hanem véglegesen forgalomba van helyezve, de az önkormányzat számára a tulajdonátadás még sajnos mindig nem történt meg. De a járdák és az árkok felújítására az állami tulajdonlás esetén is van lehetőség, az megoldható előzeteses megállapodásokkal, ezért is tervezzük az nagy gyalogosforgalmat ellátó járdák javítását.

Perkáta, 2019. október 3.

 

Somogyi Balázs

image1 (3)

kategóriák: Ajánló

Szólj hozzá!

A hozzászóláshoz bejelentkezés szükséges.

Perkáta

Perkátai Polgármesteri Hivatal

2431 Perkáta, Szabadság tér 1.

Tel/fax: 06 (25) 507 570; 06 (25) 507 571

E-mail: hivatal@perkata.hu
  A honlapon található cikkek, képek, dokumentumok Perkáta Nagyközség Önkormányzatának tulajdonát képezik. Bármiféle másodközlés kizárólag írásos engedéllyel lehetséges.