• Álláshirdetés

  Perkátai Általános Művelődési Központ a Közalkalmazottak jogállásáról szóló 1992. évi XXXIII. törvény 20/A. § alapján pályázatot hirdet Perkátai Szivárvány Óvoda  óvodapedagógus munkakör betöltésére. A közalkalmazotti jogviszony időtartama: határozatlan idejű közalkalmazotti...

 • Iskola tájékoztatója

  Tisztelt Szülők! dr. Maruzsa Zoltán oktatásért felelős államtitkár 2020. május 20-án tett bejelentése a következőket tartalmazza, amelyek az iskolánkra, diákjainkra és szüleikre vonatkoznak: „A tantermen kívüli, digitális munkarend sikerességének köszönhetően tanév végéig,...

 • Bankautomata

  Bankautomata A tavalyi választási kampányban is kiemelt téma volt egy ATM telepítése Perkátán, igaz önkormányzatunk már az Alba Takarékszövetkezet bedőlése óta próbált, elsősorban az önkormányzati számlavezető pénzintézet által automatát igényelni Perkátára, de a havi 150.000...

 • Oktatási-köznevelési intézmények nyitásáról tájékoztató

  A kormányzati közleményeket követően a perkátai oktatási-köznevelési intézményekben is megkezdődött a felkészülés a nyitásra. Az általános iskolában Szilasy László igazgató Úr tájékoztatott, hogy a pedagógusokkal megkezdték a szülők megkeresését, és jövő hétre ígért...

 • A megyei szövetség vezetőségének tagja

  A megyei szövetség vezetőségének tagja A Fejér Megyei Polgárőr Szövetség a vírus miatti válsághelyzetre való tekintettel távszavazás útján szervezte meg az idei évben, a megyei szövetség tisztségviselőinek megválasztását. Vezetőségi tagnak régi és új jelöltek is indultak. A...

2019. október 14. Szerző: kastely Nincs hozzászólás

Perkáta a legfontosabb

             Tegnap lezajlott az önkormányzati választás Perkátán is és hajnalig húzódott a szavazatok számlálása. A polgármester választás eredménye lett meg leghamarabb, majd a képviselőké és a roma nemzetiségi önkormányzat tagjaié. Gratulálok a képviselő-testületbe bejutott Bogó Anikónak, Sarok Mihálynak, Mosonyi-Bógó Nikolettnek, Áldott Richárdnak, Oláh Istvánnak és Vátkainé Boda Ildikónak. A Perkátai Roma Nemzetiségi Önkormányzat munkájához is sok sikert kívánok Dankó Lajosnak, Fórizs Antalnak, Dankóné Balog Ilonának, Tulkovics Zsoltnénak és Fórizs Antalnénak.

Az országos átlaghoz hasonló perkátai részvétel nagyon erős felhatalmazást ad a megválasztott képviselőknek és polgármesternek, mivel Perkátán általában jóval kevesebben szoktak a választójogukkal élni, mint országszerte. A választók a szavazataikkal nagyon sok mindent kifejeztek, egyrészt a polgármesterre leadott voksokból az olvasható ki – mivel több szavazatot kaptam, mint 5 éve -, hogy egyetértenek azzal az iránnyal, ami Perkátán a fő folyamatokat jelenti. De a képviselő-testület összetétele kapcsán pedig a megújítás, a bizonyos ügyekben való változtatás igényét is kimutatták azzal, hogy négy új képviselőnek adtak bizalmat, két régi mellett. Nagyon erősen látszik, hogy a legfontosabb üzenet az volt, hogy településünket, Perkátát fiatalok vezessék, hiszen mind a most bekerült képviselők, mind az előző ciklusban is itt dolgozók nagyon fiatalok, az átlagéletkor 40 év alatt van, a korelnökünk is messze van az ötventől. Négy képviselő most kezdi meg a munkát, két képviselő 5 éve látja el ezt a tisztséget, míg jómagam az ötödik polgármesteri választásomat követően 14. évemet kezdem meg ebben a tisztségben a perkátai polgárok bizalmából. Éjjel a Polgármesteri Hivatalnál találkoztak is az új testület tagjai, akik mindannyian higgadtan kezelték a választás eredményét, a múltat lezárva a jövőbe kívánnak tekinteni és a saját tehetségüket, illetve szorgalmukat Perkáta javára felajánlva együttműködési szándékukat fejezték ki.

Saját magam is azt emelném ki, hogy készen állok az együttműködésre, nagy örömmel fogadtam, hogy ilyen magas volt a részvétel, az is nagyon jólesett, hogy több szavazatot kaptam, mint 5 éve. Nagyon köszönöm mindazoknak, akik rám szavaztak, és mindazoknak, akik éltek szavazati jogukkal Perkáta jövőjének meghatározása érdekében. Nagy lehetőségnek tekintem, hogy az új testület tagjai az élet számos területén bizonyítottak, azt is, hogy nagy kapcsolatrendszerrel bírnak. Nagy erő számunkra, hogy tetterős a testület, és hogy mind korban, mind perkátaiságban egyívású. Figyelve a Perkátán túli eseményeket, több helyen is látható a tendencia, hogy a választók fiatalítani szerettek volna, az eddigiek tapasztalatát és az újak lendületét ötvözve, ahogy tették ezt a szomszédos Nagyvenyimen, Dunaújvárosban és fővárosunkban, Budapesten. A megyei közgyűlés tagjaira leadott voksok Perkátán a Fidesz-KDNP sikerét hozva, annak megyei átlagát hozva, hozzávetőlegesen 57-58%-ot. Ez által a 20 fős megyei testületben 14 mandátumot nyert a Fidesz-KDNP, 2-2-t a Momentum és a DK, illetve 1-1 helyet a Mi Hazánk Mozgalom és székesfehérvári Válasz Független Civilek. Jómagam a Fidesz-KDNP lista 5. helyezettjeként harmadik ciklusomat kezdhetem meg a megyei közgyűlés tagjaként. Nagyon köszönöm az erre való felhatalmazásukat is.

A választáson a hivatalos eredmény megállapításának jogerőre emelkedését (ez elvileg október 17-e csütörtök) követő 15 napon belül kell az új képviselő-testületnek letennie az esküt és megalakulnia. Abban egyeztünk meg az új testület tagjaival, hogy lehiggadva, megnyugodva, a kampányt kicsit kipihenve többször leülünk az alakuló ülés előtt, hogy a kezdeti hivatalos, majd az azokat követő szimbolikus lépéseket sok-sok türelemmel és nagy kompromisszumkészséggel együtt megtegyük és Perkáta fejlesztését minél magasabb szinten elérve dolgozzunk együtt.

Perkáta, 2019. október 14.

Somogyi Balázs

kategóriák: Ajánló

Szólj hozzá!

A hozzászóláshoz bejelentkezés szükséges.

Perkáta

Perkátai Polgármesteri Hivatal

2431 Perkáta, Szabadság tér 1.

Tel/fax: 06 (25) 507 570; 06 (25) 507 571

E-mail: hivatal@perkata.hu
  A honlapon található cikkek, képek, dokumentumok Perkáta Nagyközség Önkormányzatának tulajdonát képezik. Bármiféle másodközlés kizárólag írásos engedéllyel lehetséges.