• Meghívó – “Trianon 100″

  Meghívó A Perkátai Általános Művelődési Központ által, a Trianoni Békediktátum aláírásának 100 éves évfordulójára megrendezett szabadtéri megemlékezésre és a “Trianon 100″ című kiállítás megnyitójára. Helyszín: a Győry Kastély előparkja, 2020. június 4....

 • Közlemény – Nemzeti Összetartozás Napja

  Közlemény – Nemzeti Összetartozás Napja A Perkátai Általános Művelődési Központ és a 42. Állomás! Kulturális Egyesület szervezésében 2020. június 4-én 16 óra 30 perckor, a Győry-kastély kertjében emlékeznek meg a trianon békeszerződés aláírásának 100. évfordulójára. A...

 • Iskola tájékoztatója

  Tisztelt Szülők! dr. Maruzsa Zoltán oktatásért felelős államtitkár 2020. május 20-án tett bejelentése a következőket tartalmazza, amelyek az iskolánkra, diákjainkra és szüleikre vonatkoznak: „A tantermen kívüli, digitális munkarend sikerességének köszönhetően tanév végéig,...

 • Bankautomata

  Bankautomata A tavalyi választási kampányban is kiemelt téma volt egy ATM telepítése Perkátán, igaz önkormányzatunk már az Alba Takarékszövetkezet bedőlése óta próbált, elsősorban az önkormányzati számlavezető pénzintézet által automatát igényelni Perkátára, de a havi 150.000...

 • Oktatási-köznevelési intézmények nyitásáról tájékoztató

  A kormányzati közleményeket követően a perkátai oktatási-köznevelési intézményekben is megkezdődött a felkészülés a nyitásra. Az általános iskolában Szilasy László igazgató Úr tájékoztatott, hogy a pedagógusokkal megkezdték a szülők megkeresését, és jövő hétre ígért...

2019. december 22. Szerző: kastely Nincs hozzászólás

A Népművészeti foglalkozás karácsonyi gálája

A perkátai Népművészeti foglalkozás 2019. december 20-án 17 órakor tartotta meg a hagyományos, karácsonyi néptánc gáláját. Az eseményre a Faluházban került sor, s foglalkozás 67 gyermeke, három csoportban mutatkozott be a szülőknek és a meghívott vendégeknek. Az ünnepséget Rácz Noémi szavalata nyitotta meg, aki Farkas Árpád: Dúdoló című versét mondta el a közönségnek. Ezt követően először az óvodás Tücskök-bogarak Néptánccsoport lépett színpadra, akik népigyermek játékokat, ritmus gyakorlatokat és népdalénekeket mutattak be. Őket Vigházi Amina népdalcsokra követte, majd Vigházi Zétény szatmári verbunk szólója. Utánuk a Cinegemadár Néptánccsoport lépett színpadra, s mezőföldi gyermekjátékokat, valamint ugróst táncoltak a közönségnek. A középhaladó csoportot követően a Kösönytű Népdalkör két tagja, Ármán Szvetlána és Vigházi Amina énekeltek perkátai népdalokat, majd Kádár Gergely és Varga Máté magyarlapádi pontozót mutatott be. Szólóénekkel lépett fel Ármán Szvetlána, aki három perkátai népdalt énekelt el a jelenlévőknek, majd a Kankalin Néptánccsoport szatmári táncokat vitt színpadra.
A gyerekek műsorát követően Horváth Dóra, a Népművészeti foglalkozás vezetője tartotta meg köszöntő beszédét.
- Sok fellépésünk volt ebben az évben – mondta beszédében. – Köszönöm nektek, gyerekek a kitartásotokat, szorgalmatokat és a szabadidőtöket, amit ennek a foglalkozásnak adtok.
Ezt követően a szülők és gyermekek meglepetéssel készültek a foglalkozásvezető számára, melyet a színpadon adtak át neki, s megtekintettek egy videóit is, melyet a csoportokról készült képekből állítottak össze. A gála végén került kihirdetésre az „Év táncosa” cím is, melyet a 2019-es évben Farkas Hajnalka, Vajk Zekő, Albert Gréta, Takács János, Kovács Esztella és Varga Máté vehettek át. Kiemelkedő segítő és közösségi munkájáért emléklapot vehetett át Hólik Dorina, László Lilla, Rácz Noémi, Vigházi Amina és Vigházi Zétény.
A jó hangulatú gála tortázással és mulatással ért véget a Faluházban.

Horváth Dóra, elnök

A képeket készítette: Szloboda Bianka

DSC_1150

DSC_1234

DSC_1146

DSC_1149

DSC_1163

DSC_1189

DSC_1195

DSC_1201

DSC_1207

DSC_1209 (1)

DSC_1214

DSC_1216

DSC_1220

DSC_1227

DSC_1228

DSC_1230

DSC_1232

DSC_1232

DSC_1238

DSC_1244

DSC_1248

DSC_1251

DSC_1254

DSC_1258

DSC_1264

DSC_1268

DSC_1270

DSC_1274

DSC_1277

DSC_1278

kategóriák: Ajánló

Szólj hozzá!

A hozzászóláshoz bejelentkezés szükséges.

Perkáta

Perkátai Polgármesteri Hivatal

2431 Perkáta, Szabadság tér 1.

Tel/fax: 06 (25) 507 570; 06 (25) 507 571

E-mail: hivatal@perkata.hu
  A honlapon található cikkek, képek, dokumentumok Perkáta Nagyközség Önkormányzatának tulajdonát képezik. Bármiféle másodközlés kizárólag írásos engedéllyel lehetséges.