• Meghívó – “Trianon 100″

  Meghívó A Perkátai Általános Művelődési Központ által, a Trianoni Békediktátum aláírásának 100 éves évfordulójára megrendezett szabadtéri megemlékezésre és a “Trianon 100″ című kiállítás megnyitójára. Helyszín: a Győry Kastély előparkja, 2020. június 4....

 • Közlemény – Nemzeti Összetartozás Napja

  Közlemény – Nemzeti Összetartozás Napja A Perkátai Általános Művelődési Központ és a 42. Állomás! Kulturális Egyesület szervezésében 2020. június 4-én 16 óra 30 perckor, a Győry-kastély kertjében emlékeznek meg a trianon békeszerződés aláírásának 100. évfordulójára. A...

 • Iskola tájékoztatója

  Tisztelt Szülők! dr. Maruzsa Zoltán oktatásért felelős államtitkár 2020. május 20-án tett bejelentése a következőket tartalmazza, amelyek az iskolánkra, diákjainkra és szüleikre vonatkoznak: „A tantermen kívüli, digitális munkarend sikerességének köszönhetően tanév végéig,...

 • Bankautomata

  Bankautomata A tavalyi választási kampányban is kiemelt téma volt egy ATM telepítése Perkátán, igaz önkormányzatunk már az Alba Takarékszövetkezet bedőlése óta próbált, elsősorban az önkormányzati számlavezető pénzintézet által automatát igényelni Perkátára, de a havi 150.000...

 • Oktatási-köznevelési intézmények nyitásáról tájékoztató

  A kormányzati közleményeket követően a perkátai oktatási-köznevelési intézményekben is megkezdődött a felkészülés a nyitásra. Az általános iskolában Szilasy László igazgató Úr tájékoztatott, hogy a pedagógusokkal megkezdték a szülők megkeresését, és jövő hétre ígért...

2020. február 10. Szerző: kastely Nincs hozzászólás

Pályázati felhívás Perkáta Nagyközség Önkormányzata EFOP-1.2.11-16-2017-00062 Esély Otthon „Itthon vagy Perkátán!” projektjéhez

Magyarország Kormányának felhívása helyi önkormányzatok számára, annak érdekében, hogy a vidéki fiatalok számára reális alternatívává váljon a helyben maradás, illetve az odaköltözés, ezáltal a vidék népességmegtartó ereje és versenyképessége javuljon.

Ezen pályázat keretében Perkáta Nagyközség Önkormányzata három kiemelt kategóriában hirdet meg pályázatot, hogy a helyi 18-35 év közötti fiatalokat különböző ösztönzőkkel segíteni tudja.

„B” típusú pályázati kiírás – Gazdasági helyi, gazdaságfejlesztést ösztönző vásárlási támogatás

Jelen pályázati kategóriában 2018. november 1-től 100 perkátai fiatal támogatása vált lehetségessé, majd a költségátcsoportosítást követően 2019. szeptember 1-től újabb 12 fő támogatását tudta megoldani Perkáta Nagyközség Önkormányzata.

Jelen felhívással 2 fő részére tudunk ösztönzőt biztosítani.

A kategóriában rendelkezésre álló pályázati forrás, keretösszeg:

1. támogatott 120 000 ft

2. támogatott 108 000 ft

A támogatott pályázati kérelmek várható száma: 2 db.

Amennyiben több mint 2 fő pályázik, úgy tartaléklista kialakítása történik meg.

Perkáta Nagyközség Önkormányzata ezennel kiírja 2020. március 1-től 2020. december 31-ig (1. támogatott) 2020. március 1-től 2020. november 30-ig (2. támogatott) terjedő időszakra az EFOP-1.2.11-16-2017-00062 pályázat finanszírozásából megvalósuló, gazdaságfejlesztést ösztönző vásárlási támogatás, mint helyi ösztönző nyújtásának pályázatát.

A pályázat célja

Perkátán élő fiatalok képessé tétele arra, hogy fellelhető élet lehetőségekkel tudjanak élni és helyben egzisztenciát, családot alapítani. A pályázat ehhez ad anyagi támogatást, az ösztönzőrendszeren kívül ismeretátadásban is részesülnek.

A pályázók köre

A 18-35 év közötti perkátai lakosok (Perkáta területén állandó lakóhellyel rendelkező fiatalok).

Nem részesülhet támogatásban Perkáta Nagyközség Önkormányzata képviselőjének közvetlen hozzátartozója.

Ezen pályázati kategóriába azon fiatalok jelentkezését várjuk, akik aktív tagjai valamelyik perkátai közösségnek, perkátai fiatalként tesznek a település fejlesztéséért, közösségének épüléséért. (A pályázat elbírálásakor alapvető kritérium, hogy a pályázó aktív tagja legyen valamilyen perkátai közösségnek, civil szervezetnek.)

Támogatás mértéke:

Perkáta Nagyközség Önkormányzata (1. támogatott) 10 hónapon, (2. támogatott) 9 hónapon keresztül részesíti gazdaságfejlesztést ösztönző vásárlási támogatásban, melyet lehetőség szerint perkátai üzletben kell beváltani.

A 10 havi támogatás összege 120 000 forint.

A 9 havi támogatás összege 108 000 forint

A pályázat benyújtásának módja és határideje

A pályázatot személyesen Perkáta Nagyközség Önkormányzata polgármesterének, alpolgármesterének vagy e-mailben, elektronikus levélként nyújtható be az alábbi elérhetőségen:

E-mail:                        polgarmester@perkata.hu

Személyesen:              Somogyi Balázs polgármester (2431 Perkáta, Szabadság tér 1.)

Bogó Anikó alpolgármester (2431 Perkáta, Dózsa György u. 15.)

A pályázat benyújtásának határideje 2020. február 21. 16 óra (Döntésről való értesítés határideje: 2020. február 25. 16 óra

A pályázati adatlap kötelező mellékletei:

- lakcímkártya másolata,

- aktív perkátai civil szervezet ajánlása,

- nyilatkozat a családi egy főre jutó jövedelemről.

A pályázattal kapcsolatban felmerülő további kérdésekre választ ad Bogó Anikó, a projekt szakmai vezetője.

Bogó Anikó

szakmai vezető

Letölthető dokumentumok a pályázathoz:

Nyilatkozat – B-felhívás civil vezető

Nyilatkozat -B-felhívás melléklet-jövedelem

Pályázati adatlap (B)

logó

kategóriák: Ajánló

Szólj hozzá!

A hozzászóláshoz bejelentkezés szükséges.

Perkáta

Perkátai Polgármesteri Hivatal

2431 Perkáta, Szabadság tér 1.

Tel/fax: 06 (25) 507 570; 06 (25) 507 571

E-mail: hivatal@perkata.hu
  A honlapon található cikkek, képek, dokumentumok Perkáta Nagyközség Önkormányzatának tulajdonát képezik. Bármiféle másodközlés kizárólag írásos engedéllyel lehetséges.