• Emlékeztető az ingatlanok és közterületek tisztántartásáról

    Tisztelt Ingatlantulajdonosok, használók! Perkáta Nagyközség Önkormányzata Képviselő-testületének „A köztisztaságról és környezetvédelemről” szóló 8/2016. (III. 24.) rendelet 4 §-a szerint, az ingatlan használója köteles gondoskodni: -          a ház vagy...

 • Köszönet véradásért

  Szeretnék köszönetet mondani azoknak, akik 2021. július 15-én részt vettek a perkátai véradáson. A nyári meleg ellenére is, nagyon szépen teljesített Perkáta ismét! 46 fő jelentkezett véradásra, 41 fő tudott vért adni és 2 fő előszöri véradó is megjelent. Köszönöm, hogy ilyen...

 • Műsorváltozás az Agárdi Popstrand rendezvénysorozatában

  Az Agárdi Popstrand főrendezője az alábbiakról tájékoztatta az önkormányzatot: A hétvégére hidegfront, kiadós esőzés és zivatar várható, ami elsősorban a Közönség biztonságát, valamint a Popstrandon elvárt és megszokott, ideális szórakozási feltételeket veszélyeztetik,...

 • Biológiailag lebomló zsák igénylése – Komposztálható hulladék gyűjtése

  Többen keresték fel az Önkormányzatot a júniusi zöldhulladék gyűjtés időpontja előtt, hogy a Vertikál által jóváhagyott formában, biológiailag lebomló zsák beszerzési lehetőségéről érdeklődjenek. Ennek kapcsán felvettük a kapcsolatot a Vertikál Zrt. ügyfélszolgálatával...

 • Pályázatot nyert Perkáta

  A Perkátai Hírekben már beszámoltunk arról milyen pályázatokat nyújtott be Perkáta az idei évben. Nagy örömünkre ezen a héten megkaptuk a támogatói okiratot a Magyar Falu Program keretében meghirdetett, Önkormányzati temetők infrastrukturális fejlesztése címszó alatt beküldött...

2011. február 25. Szerző: perkata.hu Nincs hozzászólás

2011. február 28-án 9 órától az Általános Iskolában lesz a TÁMOP 1.1.1-09/1-2010-0027 azonosító számú „Tanulói laptopprogram Perkátán” című projekt zárórendezvénye, majd 10 órától bemutató órákon mutatják be az iskolánk tanulói a nyert tanulói laptopokat használat közben.


2011. március 1-jén 9 órai kezdettel iskolánk lesz a helyszíne a Dunaújváros környéki vidéki iskolák igazgatóit összefogó igazgatói munkaközösség soros értekezletének, amelyen bemutatjuk a kompetencia alapú oktatás bevezetését. A bemutató tartalma: Tájékoztató a TÁMOP 3.1.4. “Kompetencia alapú oktatás bevezetése Perkátán” című pályázat bemutatása. Ezt bemutató foglalkozások követik: 2. évfolyamon matematika és szövegértés; 4. évfolyamon szövegértés; fejlesztőcsoport a szövegértés.


2011. március 1-jén 17 órai kezdettel a Polgármesteri Hivatalban ül össze a Civil fórum, amelyen az önkormányzat és a civil szervezetek tárgyalják meg a 2011. évi programtervet, emellett tájékoztatást kaphatnak a civil szervezetek az idei önkormányzati és Leader pályázatokról.


2011. március 2-án 7 és 17 óra között Somogyi Balázs polgármester fogadónapot tart, amelyen bármelyik perkátai polgár kérdését, kérését, panaszát elmondhatja. Bejelentkezés nem szükséges, időpontfoglalás a hivatal telefonszámán lehetséges. Elektronikus formában is részt lehet venni a fogadó órán, email-en feltéve a kérdéseiket (polgarmester@perkata.hu) vagy skype-on (perkata.polgarmestere).


2011. március 2-án 17 órától a Faluházban tartja stratégiaalkotással kapcsolatos fórumát a Mezőföldi Híd Térségfejlesztő Egyesület (Leader). Minden érdeklődőt, magánszemélyt, civil szervezetet, vállalkozást szeretettel várunk.


2011. március 3-6. között a Hungexpo területén megrendezik az UTAZÁS 2011; 34. Nemzetközi Idegenforgalmi Kiállítást, amelyen többek között a Közép-Dunántúli Régió standján: Fejér megye, Dunaújváros, illetve a Fejér megyei standon több a perkátai Győry-kastélyt bemutató kiadvány is megtalálható lesz.


Somogyi Balázs polgármester 

 

kategóriák: Ajánló, Beszámoló

Szólj hozzá!

A hozzászóláshoz bejelentkezés szükséges.

Perkáta

Perkátai Polgármesteri Hivatal

2431 Perkáta, Szabadság tér 1.

Tel/fax: 06 (25) 507 570; 06 (25) 507 571

E-mail: hivatal@perkata.hu
  A honlapon található cikkek, képek, dokumentumok Perkáta Nagyközség Önkormányzatának tulajdonát képezik. Bármiféle másodközlés kizárólag írásos engedéllyel lehetséges.