• Pünkösdi adományosztás

  Pünkösdi adományosztás Virág Györgyné alapítványi kuratóriumi elnök tájékoztatása szerint Katolikus egyházközség Kisboldogasszony Alapítványa és Karitász csoportja élelmiszercsomagot adott 80 rászorulónak vagy családnak ma délelőtt a templomnál, ezzel is próbálva segíteni...

 • Huaxiang adományának második része

  Tegnap délután érkezett meg Huaxiang adományának második része, amely a higanyos lázmérőket és fertőtlenítőt tartalmazza. Nagyon köszönjük kínai barátainknak az adományt! Ahogy jeleztem több alkalommal a higanyos lázmérőket perkátai családoknak fogjuk adni. Míg a fertőtlenítő...

 • Méz felajánlás

  A járványhelyzetben történt szervezési kérdésekben ezen a héten már újra megnyitottak az óvodák országszerte, így a perkátai óvoda is, ahová a héten minden nap nagyságrendileg 50 gyermeket hoztak a szüleik. A nyitás okán Cruceru Emilian Mircea perkátai méhész – aki már nem...

 • Meghívó – “Trianon 100″

  Meghívó A Perkátai Általános Művelődési Központ által, a Trianoni Békediktátum aláírásának 100 éves évfordulójára megrendezett szabadtéri megemlékezésre és a “Trianon 100″ című kiállítás megnyitójára. Helyszín: a Győry Kastély előparkja, 2020. június 4....

 • Közlemény – Nemzeti Összetartozás Napja

  Közlemény – Nemzeti Összetartozás Napja A Perkátai Általános Művelődési Központ és a 42. Állomás! Kulturális Egyesület szervezésében 2020. június 4-én 16 óra 30 perckor, a Győry-kastély kertjében emlékeznek meg a trianon békeszerződés aláírásának 100. évfordulójára. A...

2016. december 21. Szerző: perkata.hu Nincs hozzászólás

A 25 évfordulós ajándék méltó helyére került

             Serge Macudzinski, településünk díszpolgára és Saint-Maximin polgármestere a jövő évi programokat egyezető és év végi jókívánságait is tartalmazó levelében tájékoztatott arról, hogy felállításra került a 2016. szeptember 9-én, a díszközgyűléssel egybekötött 25. évfordulós ünnepségen önkormányzatunk részéről Saint-Maximin Városának ajándékba adott Gáspár Aladár Tanár Úr által készített kastély előkerti szobor másolata. A 40 évvel ezelőtt készített műalkotást Gáspár Aladár még kiegészítette francia barátaink számára egy testvériséget szimbolizáló bronzplakettel, illetve az ajándékozásról szóló felirattal.

A műalkotást Saint-Maximin Városa a nemrégiben általuk vásárolt és Nelson Mandela-háznak elnevezett közösségi tér udvarán (közvetlenül a Saint-Maximin-i katolikus templom mellett) helyezték el, amelyről polgármester Úr megküldte számunkra Guy Millet fotóját. Nagyon köszönjük a műalkotás méltó elhelyezését és több évtizedes barátságot Saint-Maximin polgárainak!

Perkáta, 2016. december 21.

Somogyi Balázs

aladar-gaspar-photo-guy-millet

kategóriák: Eseménynaptár

Szólj hozzá!

A hozzászóláshoz bejelentkezés szükséges.

Perkáta

Perkátai Polgármesteri Hivatal

2431 Perkáta, Szabadság tér 1.

Tel/fax: 06 (25) 507 570; 06 (25) 507 571

E-mail: hivatal@perkata.hu
  A honlapon található cikkek, képek, dokumentumok Perkáta Nagyközség Önkormányzatának tulajdonát képezik. Bármiféle másodközlés kizárólag írásos engedéllyel lehetséges.