2018. április 25. Szerző: perkata.hu Nincs hozzászólás

Labdarúgó sikerek Perkátán

A Perkátai Sportegyesület Labdarúgó Szakosztálya az elmúlt hétvégén számos sikeres meccset mondhat a magáénak – hazai és idegen pályán. A felnőtt, az ifi és az utánpótlás csapatok játékosai is kitettek magukért.
2018. április 21-én az ifi csapat Előszállásra utazott, ahol 1:9-es arányú győzelmet aratott a hazai csapat felett. A gólszerzők Jákli Zsolt (1), Simon Attila (3), Szabó Márk (2), Szabó Valentin (2), Szekszárdi István (1) voltak, s ezzel a szép eredménnyel az ifik reális eséllyel indulnak a dobogós helyért a tavaszi szezonban.
Másnap, 2018. április 22-én, a Bozsik program utánpótlás csapatai vettek részt az Agrospeciál Sporttelepen megrendezett Bozsik Fesztiválon, három csapattal. A gyerekek edzői, Romanoczki Kármen és Szabó Bernadett vezetésével egy U7-es és két U9-es csapat indult a megmérettetésen. Szabó Bernadett véleménye szerint a gyerekek ügyesen szerepeltek, elégedettek a teljesítményükkel.
A fesztivál során kiemelt játékos lett az U7-ben Ganzler Máté, az U9 Perkáta 1-es csapatnál Kis Péter, az U9 Perkáta 2-es csapatnál pedig Cséza Dávid.
Ugyanezen a napon a felnőtt csapat mérkőzött Perkátán Előszállással, a Fejér megyei III. osztályban. A meccsre szép számmal látogattak ki a szurkolók. A mérkőző feleket az utánpótlás gyermekjátékosai kísérték a pályára.
Mindkét csapat becsülettel küzdött a győzelemért, sportszerű mérkőzés keretein belül az első félidőben 4-0 volt az állás Perkáta javára, ami aztán a második félidő végére egy 7-0-s győzelmet hozott a hazaiaknak. A perkátai csapat ezzel a győzelmével tovább biztosította fölényét a bajnoki cím elnyerésére a tavaszi szezonban.
Gászler Ferenc, a csapatok technikai vezetője úgy nyilatkozott, hogy látszik az 1-1,5 éve indult fejlődés a szakosztályban. Úgy gondolja, hogy megfelelő emberek vannak a megfelelő pozíciókban, s Kerekes Béla vezető edző jól irányítja a csapatot, az utánpótlás csapatok négy edzője (Gászler Ferenc, Kovács Ádám, Romanoczki Kármen és Szabó Bernadett) nagy figyelmet fordít a fiatalok edzésére, valamint a szakosztály vezetője, Erdős Károly is minden megtesz a színvonalas perkátai labdarúgásért.
A felnőtt mérkőzésen a gólszerzők a következő játékosok voltak: Ferencz Zoltán (1), Kántor Tamás (2), Kovács Krisztián (2) Ráthgéber László (1) és Reith János (1). Egy szép pillanattal is gazdagodhattak a nézők a délután során: a 16 éves Szabó Valentin a 83. percben csapatkapitányként debütált a pályán, s megkezdte pályafutását a felnőtt csapattagjaként.