• Álláshirdetés

  Perkátai Általános Művelődési Központ a Közalkalmazottak jogállásáról szóló 1992. évi XXXIII. törvény 20/A. § alapján pályázatot hirdet Perkátai Szivárvány Óvoda  óvodapedagógus munkakör betöltésére. A közalkalmazotti jogviszony időtartama: határozatlan idejű közalkalmazotti...

 • Iskola tájékoztatója

  Tisztelt Szülők! dr. Maruzsa Zoltán oktatásért felelős államtitkár 2020. május 20-án tett bejelentése a következőket tartalmazza, amelyek az iskolánkra, diákjainkra és szüleikre vonatkoznak: „A tantermen kívüli, digitális munkarend sikerességének köszönhetően tanév végéig,...

 • Bankautomata

  Bankautomata A tavalyi választási kampányban is kiemelt téma volt egy ATM telepítése Perkátán, igaz önkormányzatunk már az Alba Takarékszövetkezet bedőlése óta próbált, elsősorban az önkormányzati számlavezető pénzintézet által automatát igényelni Perkátára, de a havi 150.000...

 • Oktatási-köznevelési intézmények nyitásáról tájékoztató

  A kormányzati közleményeket követően a perkátai oktatási-köznevelési intézményekben is megkezdődött a felkészülés a nyitásra. Az általános iskolában Szilasy László igazgató Úr tájékoztatott, hogy a pedagógusokkal megkezdték a szülők megkeresését, és jövő hétre ígért...

 • A megyei szövetség vezetőségének tagja

  A megyei szövetség vezetőségének tagja A Fejér Megyei Polgárőr Szövetség a vírus miatti válsághelyzetre való tekintettel távszavazás útján szervezte meg az idei évben, a megyei szövetség tisztségviselőinek megválasztását. Vezetőségi tagnak régi és új jelöltek is indultak. A...

2019. május 14. Szerző: perkata.hu Nincs hozzászólás

Huaxiangi delegáció látogatott el Perkátára

2019. május 13-án Perkátára látogatott kínai testvértelepülésünk Huaxiang, valamint Fengtai körzet delegációja. A csoportot a Győry-kastélyban Somogyi Balázs polgármester, Bogó Anikó alpolgármester, Dr. Lakos László jegyző, Pavlicsek Zsolt kínai referens, valamint Horváth Árpád, a Magyar-Kínai Barátság Mezőgazdasági Zrt. vezetője fogadta, továbbá a vendégeket a Pavlicsek Patrik által vezetett kínai nyelvi szakköre járó gyerekek üdvözölték az előre megtanult szöveggel.
A találkozó elején Somogyi Balázs megköszönte a delegációnak, hogy megtisztelték Perkátát látogatásukkal. Megemlítette, hogy a kapcsolat 2020-ban ünnepli a 60. évfordulóját, majd szót ejtett a kínai kultúrát bemutató tárlatról, melyet Huaxiang bocsátott Perkáta rendelkezésére, s elmondta, hogy közel harmincezren tekintették már meg a kiállítást az elmúlt években.
Somogyi Balázs felidézte, hogy 2013-ban egy perkátai ifjúsági csoport látogatott el Huaxiangba, és meghívta a huaxiangi fiatalokat, hogy a következő évben ők ismerkedjenek meg a településünkkel. Szó esett az évfordulóval kapcsolatos ünnepségről is, valamint az esetleges együttműködésekről.
Wang Lijun, Peking Fengtai Kerület Kormányzatának vezetője, s egyben a delegáció vezetője szintén szólt néhány szót. Elmondta, hogy megtisztelve érzik magukat, amiért ellátogathattak Perkátára. Úgy gondolja, hogy hatvan év jelentős idő, s egy barátság minél régebbi, annál mélyebb lesz, ezt a két település kapcsolatára is vonatkoztatta. Kijelentette, hogy Fengtai kerület teljes mértékben Huaxiang mellett áll, támogatja a két település kapcsolatát. Őt Wang Hua követte, aki a Fengtai Kerülethez tartozó Huaxiang Kormányának párttitkára, aki csatlakozott az előtte szólókhoz, s kijelentette, hogy fontosnak tartja a két település közötti kapcsolatot.
Ezt követően Somogyi Balázs felkérte Horváth Árpádot, hogy mutassa be a delegációnak az általa elhozott két fényképalbumot, mely a kapcsolat kezdeteit dokumentálja. Horváth Árpád felidézte a mezőgazdasági kapcsolat elejét, s hogy 1960-ban Kínában, majd 1961-ban Perkátán indult a Kínai-Magyar, illetve Magyar-Kínai Barátság TSZ.
Ezt követően a vendégek az intézmény kínai kultúrát, illetve a Győry család életét bemutató tárlatát tekintették meg, majd tovább indultak, a látogatásuk következő állomására.

Horváth Dóra

P1050013

P1050015

P1050016

P1050033

P1050036

P1050044

P1050046

P1050050

P1050057

P1050067

P1050068

P1050073

P1050084

P1050091

P1050097

kategóriák: Ajánló

Szólj hozzá!

A hozzászóláshoz bejelentkezés szükséges.

Perkáta

Perkátai Polgármesteri Hivatal

2431 Perkáta, Szabadság tér 1.

Tel/fax: 06 (25) 507 570; 06 (25) 507 571

E-mail: hivatal@perkata.hu
  A honlapon található cikkek, képek, dokumentumok Perkáta Nagyközség Önkormányzatának tulajdonát képezik. Bármiféle másodközlés kizárólag írásos engedéllyel lehetséges.