• Szent István királyunk és az új kenyér ünnepe Perkátán

  Szent István királyunk és az új kenyér ünnepe Perkátán   Az államalapítás ünnepén szép megemlékezést tartottak Perkátán, a Győry-kastélyban, az egyházközség szervezésében. 2019. augusztus 20-án, 8:00 órakor, igeliturgiával emlékeztek meg a keresztény magyar államalapítás...

 • Somogyi Balázs állami kitüntetése

  Somogyi Balázs állami kitüntetése Orbán Viktor miniszterelnök Úr előterjesztésére állami ünnepünk, augusztus 20-a alkalmából Áder János köztársasági elnök Úr állami kitüntetést adományozott Somogyi Balázsnak, Perkáta polgármesterének. A Belügyminisztérium központi, Budapest,...

 • Ügyfélfogadás szünetel

  Tisztelt Lakosság!   Tájékoztatjuk Önöket, hogy 2019. augusztus 21-én a Fejér Megyei Kormányhivatal Dunaújvárosi Járási Hivatal Perkáta Kirendeltségén az ügyfélfogadás szünetel. Ügyintézést a Dunaújvárosi Járási Hivatalban (2400 Dunaújváros, Szórád Márton út 39.) végezhetnek. Amennyiben...

 • Biztonságos hídkorlát.

  Biztonságos hídkorlát. A gyógyszertár előtti fahíd padlózata – melyet évekkel ezelőtt, Dr. Tóth Ferenc gyógyszerész építtetett – egyszer már felújításra került. Mostanára a híd korlátfája fáradt el a változó időjárási viszonyok között. A Polgári Összefogás Perkátáért...

 • Elhunyt Kovács Imre

  Elhunyt Kovács Imre   2019. augusztus 12-én kora hajnalban, Budapesten tragikus hirtelenséggel elhunyt Kovács Imre, Perkáta volt önkormányzati képviselője. Kovács Imre 1963-ban született Dunaújvárosban, több cikluson keresztül (1998-2010) volt Perkáta Nagyközség önkormányzati...

2019. május 14. Szerző: perkata.hu Nincs hozzászólás

Huaxiangi delegáció látogatott el Perkátára

2019. május 13-án Perkátára látogatott kínai testvértelepülésünk Huaxiang, valamint Fengtai körzet delegációja. A csoportot a Győry-kastélyban Somogyi Balázs polgármester, Bogó Anikó alpolgármester, Dr. Lakos László jegyző, Pavlicsek Zsolt kínai referens, valamint Horváth Árpád, a Magyar-Kínai Barátság Mezőgazdasági Zrt. vezetője fogadta, továbbá a vendégeket a Pavlicsek Patrik által vezetett kínai nyelvi szakköre járó gyerekek üdvözölték az előre megtanult szöveggel.
A találkozó elején Somogyi Balázs megköszönte a delegációnak, hogy megtisztelték Perkátát látogatásukkal. Megemlítette, hogy a kapcsolat 2020-ban ünnepli a 60. évfordulóját, majd szót ejtett a kínai kultúrát bemutató tárlatról, melyet Huaxiang bocsátott Perkáta rendelkezésére, s elmondta, hogy közel harmincezren tekintették már meg a kiállítást az elmúlt években.
Somogyi Balázs felidézte, hogy 2013-ban egy perkátai ifjúsági csoport látogatott el Huaxiangba, és meghívta a huaxiangi fiatalokat, hogy a következő évben ők ismerkedjenek meg a településünkkel. Szó esett az évfordulóval kapcsolatos ünnepségről is, valamint az esetleges együttműködésekről.
Wang Lijun, Peking Fengtai Kerület Kormányzatának vezetője, s egyben a delegáció vezetője szintén szólt néhány szót. Elmondta, hogy megtisztelve érzik magukat, amiért ellátogathattak Perkátára. Úgy gondolja, hogy hatvan év jelentős idő, s egy barátság minél régebbi, annál mélyebb lesz, ezt a két település kapcsolatára is vonatkoztatta. Kijelentette, hogy Fengtai kerület teljes mértékben Huaxiang mellett áll, támogatja a két település kapcsolatát. Őt Wang Hua követte, aki a Fengtai Kerülethez tartozó Huaxiang Kormányának párttitkára, aki csatlakozott az előtte szólókhoz, s kijelentette, hogy fontosnak tartja a két település közötti kapcsolatot.
Ezt követően Somogyi Balázs felkérte Horváth Árpádot, hogy mutassa be a delegációnak az általa elhozott két fényképalbumot, mely a kapcsolat kezdeteit dokumentálja. Horváth Árpád felidézte a mezőgazdasági kapcsolat elejét, s hogy 1960-ban Kínában, majd 1961-ban Perkátán indult a Kínai-Magyar, illetve Magyar-Kínai Barátság TSZ.
Ezt követően a vendégek az intézmény kínai kultúrát, illetve a Győry család életét bemutató tárlatát tekintették meg, majd tovább indultak, a látogatásuk következő állomására.

Horváth Dóra

P1050013

P1050015

P1050016

P1050033

P1050036

P1050044

P1050046

P1050050

P1050057

P1050067

P1050068

P1050073

P1050084

P1050091

P1050097

kategóriák: Ajánló

Szólj hozzá!

A hozzászóláshoz bejelentkezés szükséges.

Perkáta

Perkátai Polgármesteri Hivatal

2431 Perkáta, Szabadság tér 1.

Tel/fax: 06 (25) 507 570; 06 (25) 507 571

E-mail: hivatal@perkata.hu
  A honlapon található cikkek, képek, dokumentumok Perkáta Nagyközség Önkormányzatának tulajdonát képezik. Bármiféle másodközlés kizárólag írásos engedéllyel lehetséges.