• Pünkösdi adományosztás

  Pünkösdi adományosztás Virág Györgyné alapítványi kuratóriumi elnök tájékoztatása szerint Katolikus egyházközség Kisboldogasszony Alapítványa és Karitász csoportja élelmiszercsomagot adott 80 rászorulónak vagy családnak ma délelőtt a templomnál, ezzel is próbálva segíteni...

 • Huaxiang adományának második része

  Tegnap délután érkezett meg Huaxiang adományának második része, amely a higanyos lázmérőket és fertőtlenítőt tartalmazza. Nagyon köszönjük kínai barátainknak az adományt! Ahogy jeleztem több alkalommal a higanyos lázmérőket perkátai családoknak fogjuk adni. Míg a fertőtlenítő...

 • Méz felajánlás

  A járványhelyzetben történt szervezési kérdésekben ezen a héten már újra megnyitottak az óvodák országszerte, így a perkátai óvoda is, ahová a héten minden nap nagyságrendileg 50 gyermeket hoztak a szüleik. A nyitás okán Cruceru Emilian Mircea perkátai méhész – aki már nem...

 • Meghívó – “Trianon 100″

  Meghívó A Perkátai Általános Művelődési Központ által, a Trianoni Békediktátum aláírásának 100 éves évfordulójára megrendezett szabadtéri megemlékezésre és a “Trianon 100″ című kiállítás megnyitójára. Helyszín: a Győry Kastély előparkja, 2020. június 4....

 • Közlemény – Nemzeti Összetartozás Napja

  Közlemény – Nemzeti Összetartozás Napja A Perkátai Általános Művelődési Központ és a 42. Állomás! Kulturális Egyesület szervezésében 2020. június 4-én 16 óra 30 perckor, a Győry-kastély kertjében emlékeznek meg a trianon békeszerződés aláírásának 100. évfordulójára. A...

2019. október 2. Szerző: kastely Nincs hozzászólás

Idősek Világnapja a perkátai nyugdíjas közösségeknél

             Hagyományosan az október 1-jéhez legközelebbi Idősek világnapi klubnapokon köszönti az önkormányzat saját közösségükben a helyi két nyugdíjasszervezet tagjait, hiszen egyrészt településünket a helyi Szépkorúak építették fel, őtőlük származunk, másfelől ők jelképezik a Perkátán élő közel 560 szépkorú, azaz 65 éven felüli polgárokat.

Az idén fennállásának 40. évfordulóját ünneplő Perkátai Nyugdíjas Klubot hétfőn délután 2 órakor látogattuk meg, ahol Somogyi Anna klubvezető köszöntötte a jelenlevőket, illetve Siba Árpádné szavalta el Márai Sándor örökérvényű sorait, majd közösen költöttünk el egy ebédet.

Kedden délben pedig a 12 éves Perkátai Nyugdíjasok Baráti Köre Egyesülete tagjaival találkoztunk szintén a Perkátai Szociális Központ épületében, ahol a két közösség heti rendezvényeit tartja, és Viczkóné Jucika helyettese vezetőjével közösen köszöntöttük a jelenlevőket.

A két szervezet a jövő heti klubnapján a Perkátai Szociális Központtal ünnepli tovább az Idősek Világnapját!

Jó egészséget és tartalmas nyugdíjas éveket kívánunk minden perkátai szépkorú polgárnak!

Perkáta, 2019. október 2.

Somogyi Balázs

kategóriák: Eseménynaptár

Szólj hozzá!

A hozzászóláshoz bejelentkezés szükséges.

Perkáta

Perkátai Polgármesteri Hivatal

2431 Perkáta, Szabadság tér 1.

Tel/fax: 06 (25) 507 570; 06 (25) 507 571

E-mail: hivatal@perkata.hu
  A honlapon található cikkek, képek, dokumentumok Perkáta Nagyközség Önkormányzatának tulajdonát képezik. Bármiféle másodközlés kizárólag írásos engedéllyel lehetséges.