• Meghívó – “Trianon 100″

  Meghívó A Perkátai Általános Művelődési Központ által, a Trianoni Békediktátum aláírásának 100 éves évfordulójára megrendezett szabadtéri megemlékezésre és a “Trianon 100″ című kiállítás megnyitójára. Helyszín: a Győry Kastély előparkja, 2020. június 4....

 • Közlemény – Nemzeti Összetartozás Napja

  Közlemény – Nemzeti Összetartozás Napja A Perkátai Általános Művelődési Központ és a 42. Állomás! Kulturális Egyesület szervezésében 2020. június 4-én 16 óra 30 perckor, a Győry-kastély kertjében emlékeznek meg a trianon békeszerződés aláírásának 100. évfordulójára. A...

 • Iskola tájékoztatója

  Tisztelt Szülők! dr. Maruzsa Zoltán oktatásért felelős államtitkár 2020. május 20-án tett bejelentése a következőket tartalmazza, amelyek az iskolánkra, diákjainkra és szüleikre vonatkoznak: „A tantermen kívüli, digitális munkarend sikerességének köszönhetően tanév végéig,...

 • Bankautomata

  Bankautomata A tavalyi választási kampányban is kiemelt téma volt egy ATM telepítése Perkátán, igaz önkormányzatunk már az Alba Takarékszövetkezet bedőlése óta próbált, elsősorban az önkormányzati számlavezető pénzintézet által automatát igényelni Perkátára, de a havi 150.000...

 • Oktatási-köznevelési intézmények nyitásáról tájékoztató

  A kormányzati közleményeket követően a perkátai oktatási-köznevelési intézményekben is megkezdődött a felkészülés a nyitásra. Az általános iskolában Szilasy László igazgató Úr tájékoztatott, hogy a pedagógusokkal megkezdték a szülők megkeresését, és jövő hétre ígért...

2019. december 31. Szerző: kastely Nincs hozzászólás

Elhunyt Paukovics Mária

             Ma reggel, a dunaújvárosi Szent Pantaleon Kórházban életének 95. évében, hosszú, méltósággal viselt betegség után elhunyt Paukovics Mária néni, Perkáta egyik legidősebb polgára. Mária néni 1925. január 25-én Budapesten született. Egy nagyon jelentős, délvidéki, történelmi család utolsó sarja volt, akik közül jelentős megyei vezetők is kikerültek. Mária néni családja az I. világháborút követően csonka Magyarországon kívül rekedt, a mai Szerbia területén. Trianont követően birtokot vásároltak az akkori Kisperkátán, ahol kastélyt építettek, gazdaságot alapítottak. Mária néni a család történetének legnehezebb időszakát élte meg, a II. világháborút követően számkivetetté vált, kiváló neveltetése ellenére alázattal viselte a rá rótt sorsot. Aktív éveinek nagy részében az akkori Szabadegyházai Szeszipari Vállalatnál dolgozott. Szerény életvitelével, határtalan optimizmusával és ragyogó intellektusával kiérdemelte Perkáta polgárainak tiszteletét és szeretetét.

A Perkátai Értéktár sorozat következő anyaga Kisperkátáról és a Paukovics-család történetéről szól, amelynek kötete már elkészült, és amelynek kiállításmegnyitóval egybekötött bemutatása januárban lesz. Paukovics Mária néni temetése a perkátai temetőben, családjának sírboltjában lesz.

Nyugodjék békében!

Perkáta, 2019. december 31.

Somogyi Balázs

kategóriák: Eseménynaptár

Szólj hozzá!

A hozzászóláshoz bejelentkezés szükséges.

Perkáta

Perkátai Polgármesteri Hivatal

2431 Perkáta, Szabadság tér 1.

Tel/fax: 06 (25) 507 570; 06 (25) 507 571

E-mail: hivatal@perkata.hu
  A honlapon található cikkek, képek, dokumentumok Perkáta Nagyközség Önkormányzatának tulajdonát képezik. Bármiféle másodközlés kizárólag írásos engedéllyel lehetséges.